З фрілансу в офіс: поради для м’якого переходу

Для більшості офісних працівників віддалена робота здається раєм: відсутні рамки, графіки, ранкова тиснява у метро та завжди є можливість залишити на час роботу і зайнятися іншими справами. Але фрілансерам з часом набридає нестабільний дохід, робота у вихідні, нічні зміни та відсутність реального спілкування з однодумцями. Тому часто такі працівники хочуть повернутися на колись ненависну офісну службу.

Мало хто замислюється, які негативні моменти чекають на шляху до повної зайнятості і як їх потрібно долати. Для тих, хто твердо вирішив звернути зі стежки фрілансу на тернистий шлях офісного працівника, наведемо декілька порад, що допоможуть здійснити цей перехід зеленим коридором.

Підготуйте ґрунт

Не варто відмовлятися від усіх проектів відразу і починати шукати офісну роботу. Можливо, ви зіткнетеся з тим, що не отримаєте масу вигідних пропозицій, і взагалі до фрілансера, який раптово вирішив записати себе у ряди офісного планктону, трохи упереджене ставлення. Тому починайте готуватися до перекваліфікації ще під час віддаленої роботи. Для цього ретельно працюйте над виконанням завдань, поставлених замовником, намагайтеся стати, хоч і віртуальною, частиною колективу. Адже, можливо, вам вдасться потрапити у компанію на постійній основі, тому у керівництва повинно бути уявлення про вас як про командного гравця.

Якщо ви не вбачаєте у своїх замовниках потенційних колег, то під час працевлаштування вам може знадобитися рекомендація від них. Дізнайтеся заздалегідь, хто готовий оформити свою вдячність вам у письмовій формі, та вкажіть контакти у резюме.

Також потурбуйтеся, щоб ваш досвід на віддаленій роботі не виглядав так: «2015-2019 роки – робота дизайнером на фрілансі». Обов’язково вкажіть компанії, на які працювали, та які проекти реалізовували (якщо цього не забороняє політика конфіденційності замовника), чого вам вдалося досягти та які навички ви здобули. Для більшої наочності можете навести роботодавцю конкретні цифри: відсотки з продажу, кількість переглядів, коментарів тощо. Ваше резюме повинно показувати продуктивну професійну працю і підкреслювати, що ці роки ви не стояли на місці і тримаєте руку на трудовому пульсі.

Готуйтеся до труднощів

Для вільної пташки, яка звикла сама собі бути начальником, потрібно ретельно підготуватися до того, що її робота контролюватиметься, їй потрібно буде узгоджувати свої рішення з керівництвом, працювати колективно над одним проектом, виконувати завдання, які не дуже подобаються, та підкорюватись корпоративній культурі й офісному дрес-коду.

Також на вас чекають робочі графіки, задля яких потрібно буде вставати рано-вранці та виходити на вулицю і в пекельну спеку, і в грозу, і в сильний мороз. На дорогу до офісу у заторах та в тісних маршрутках чи метро потрібно буде витрачати чимало часу, та і коштів також. Є велика ймовірність, що ви зрозумієте, що на роботу вам немає чого одягти, ви боїтеся спілкування з реальними людьми та взагалі не хочете вилазити з-під ковдри в цей дощовий осінній день.

Не все так погано

Труднощі та новизна трудового процесу не повинні вас налякати та збити з пантелику, адже в офісній роботі багато плюсів. Саме про них вам варто пам’ятати на початку переходу і нагадувати собі, чому ви вирішили залишити фріланс у минулому. Тепер ви навчитеся радіти вихідним і присвячувати їх родині, друзям чи хобі, у вас з’явиться оплачувана відпустка та лікарняний. Ви будете, як і тисячі людей, зранку мчати на роботу, ввечері додому, а вночі – відпочивати. У вас зникне спокуса перенести роботу на інший день і влаштовувати собі «обід» через кожних півгодини. В офісі ви будете знаходитися у колі однодумців, які, можливо, стануть вам не просто колегами, а й друзями.

Зміни завжди лякають людей, але всі вони – на краще, тому не повинні вас збити з наміченого шляху. Одного разу вам уже вистачило витримки та самоорганізованості, щоб стати фрілансером, тепер застосуйте їх для успішного працевлаштування в офіс на повний день.

Інші статті по темі: 

Фріланс чи офіс: де працюється краще?

«Я свідомо обирала символічні гроші в обмін на досвід роботи»: фрілансерка Анастасія Баранник – про тернистий шлях до професії, зарплату та репутацію

Тривала робота на одному місці: чому це проблема?

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також