В Україні відкрили програму стипендій для журналістів, що втратили роботу через карантин

Економічні проблеми, які спричинило запровадження карантину в Україні через розповсюдження коронавірусу, не обійшли й сфери журналістики. Через відсутність та зменшення реклами ЗМІ змушені зменшувати гонорари журналістам, відправляти їх у неоплачувані відпустки, а то й зовсім звільняти. Унаслідок карантину 10% локальних медіа зовсім припинили свою роботу на цей час.

За таких умов неминучим є вплив на ЗМІ олігархів та висвітлення там їх інтересів, а в результаті – повне вимирання незалежної журналістики.

ГО «Інтерньюз-Україна» хоче допомогти професійним медійникам, що залишились без роботи через коронавірусний занепад. Тому проголошує програму «Залишайся у професії». У її межах журналісти отримають оплату 5500–6000 гривень на написання матеріалів з пошуку рішень для імплементації реформ на місцях з використанням уже відомих практик.

Мета програми «Залишайся у професії» – допомогти журналістам незалежних медіа не втратити власні вміння та займатися своєю справою, попри коронавірусні та карантинні негаразди.

Як взяти участь?

Для участі у програмі необхідно зареєструватися до 5 травня 2020, 23:59 за посиланням: https://bit.ly/Stipends. І вже до 8 червня 2020 року стануть відомі переможці, які отримають винагороду.

У формі для реєстрації потрібно вказати три теми матеріалу. З них виберуть одну та профінансують її.

Більше шансів на підтримку матимуть ідеї з такими підходами:

  • Жанр: матеріал міститиме приклади похвальних зламів або «журналістських рішень». Зі зразками таких публікацій можна ознайомитись тут.
  • Тематика: пошук рішень для впровадження змін у регіонах з використанням успішних практик.
  • Використання мультимедійних елементів: фото, відео, інфографіки тощо.

Важливі моменти програми «Залишайся у професії»

Стати учасниками стипендіальної програми можуть журналісти місцевих ЗМІ, що втратили роботу в період карантину. ГО «Інтерньюз-Україна» може перевірити статус працевлаштування кандидата на стипендію та контактувати з його колишнім роботодавцем.

Переможні матеріали опублікуються у двомовному онлайн-виданні UkraineWorld. Платформа спеціалізується на поясненні України світові: висвітлює теми російської агресії, політично-економічної ситуації в країні, її реформування. П’ять найкращих публікацій перекладуть англійською мовою та поширять для іноземних читачів UkraineWorld.

За додатковою інформацією звертайтеся до Олександри Панової, координаторки програми: пишіть на пошту opanova@internews.ua або телефонуйте +38099 255 33 05.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!