Запитайте юриста: які трудові пільги та гарантії передбачені працівникам-донорам?

У вас є питання щодо працевлаштування, зарплати, атестації, звільнення або дискримінації на роботі? Ви вважаєте, що роботодавець порушує ваші права? Або навпаки – не впевнені, чи законні ваші вчинки стосовно компанії?

Редакція The Point продовжує рубрику «Запитайте юриста». У коментарях до кожного матеріалу рубрики ви можете ставити запитання, пов’язані з вашими робочими правами та обов’язками. І ми попросимо експертів – провідних фахівців у сфері трудового права – роз’яснити спірні моменти.

«Які трудові пільги та гарантії передбачені донорам, Почесним донорам? Чи може працівник розраховувати на продовження відпустки, якщо здавав кров в період щорічної відпустки? Чи оплачується працівнику день, якщо він здавав кров у вихідний, святковий, неробочий день?». Відповіді – у новому випуску.

Кирило Бобровний, юрист Golden Share Consulting Group

Хто може бути донором?

Питання донорства, пільг та гарантій донорів в Україні регулює Закон. Безпосередньо ним визначено, що донором може стати будь-яка дієздатна особа (українець) від вісімнадцяти років, яка пройшла необхідний медогляд та в якої немає протипоказань, визначених МОЗ України. До таких протипоказань відносять: інфекційні, паразитарні (ВІЛ, туберкульоз, тиф, венеричні захворювання) та соматичні хвороби.

Трудові пільги та гарантії працівникам-донорам

Стаття 9 Закону визначає основні пільги. У ній, зокрема, зазначено, що в день, коли здається кров, працівник-донор увільняється від виконання робочих обов’язків в компанії, водночас середня зарплата за співробітником зберігається. Співробітнику-донору після кожного дня, коли здавалася кров (зокрема, вихідні дні, святкові, неробочі) працедавець має надавати 1 день на відпочинок додатково (середня зарплата зберігається).

Співробітник має законне право на те, щоб йому продовжили щорічну відпустку (розрахунок – 2 дні додатково за 1 епізод здавання крові), якщо робив це він в період відпустки.

Стаття 10 Закону визначає пільги додатково. Співробітники, які впродовж року безкоштовно здавали кров (сумарна кількість – 2 разові макс. допустимі дози, далі – РМДД) отримують допомогу з тимчасової непрацездатності, пов’язаної з хворобою – 100% середньої зарплати (стаж роботи значення не має).

До того ж, законодавство передбачає статус Почесний донор України (ст. 12 Закону), який присвоюють донорам, які на безкоштовній основі:

  • здавали кров у кількості – 40 РМДД або
  • плазму – 60 РМДД.

Такі особи, користуються додатковими трудовими пільгами, а саме:

  • правом першочергового придбання на роботі/в навчальному закладі путівок на санаторно-курортне лікування;
  • правом використати щорічну відпустку, коли це зручно для працівника. Але потрібно обов’язково погодити даний період часу з працедавцем, опираючись на графік відпусток.

Якщо співробітник здавав кров під час щорічної відпустки, чи можуть її продовжити?

Так, працедавець повинен продовжити відпустку донору. Це право закріплене у частині 4 ст. 9 Закону – якщо співробітник здавав кров під час щорічної відпустки, її повинні продовжити на відповідну кількість днів. Також потрібно враховувати, що співробітнику повинні надати додаткові дні відпочинку за кожен день, коли здавалася кров.

Обстеження та здавання крові відбувалися протягом двох днів – на скільки днів відпустки розраховувати співробітнику?

Законодавство регламентує, що відпустка передбачена як в день здавання крові, так і в день проходження відповідного медогляду. Тобто, якщо співробітник в перший день проходить медогляд, а наступного здає кров – відпустка надається на обидва дні. Це положення закріплене в ч. 1 ст. 9 Закону.

Співробітник-донор у вихідні

Після кожного дня, коли здавалася кров, зокрема, у вихідні, святкові та неробочі дні, співробітнику працедавець повинен надавати 1 день на відпочинок додатково (заробіток зберігається).

Відпочинок в інший день

У випадку, коли в день давання крові співробітник виконував робочі обов’язки (керівництво погодило це), працівнику, якщо він забажає, повинні надати інший день на відпочинок (середня зарплата зберігається).

Не варто забувати – якщо співробітник після здачі крові самостійно приходить на роботу та виконує свої обов’язки, в такому випадку погодження із керівництвом не відбулося. А отже, співробітник втрачає право отримати інший день, щоб відпочити.

Прогул співробітника, який терміново здавав кров хворому та не вийшов на роботу?

За загальним правилом, співробітник, який захотів здати кров, повинен не пізніше 3-х днів до дня медогляду письмово повідомити працедавця про те, що він хоче пройти обстеження перед тим, як здати кров.

Таку заяву не потрібно подавати, коли громадянин, який захотів здати кров:

  • знаходиться у відпустці;
  • поїхав у відрядження;
  • якщо його кров терміново необхідна, щоб надати невідкладну медичну допомогу хворому.

А отже, фіксування прогулу працівнику, у такому випадку, є порушенням чинного трудового законодавства.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також