Криза – це час пошуку нових можливостей та прийняття нестандартних рішень. Тож недивно, що саме в цей період багато хто вирішує кардинально змінити свою кар’єру. Особливо зараз, коли деякі сфери досі не можуть похвалитися повноцінним виходом з карантину. Якщо ви вже обрали спеціальність, що відповідає вашим бажанням та можливостям і поспішаєте поринути в пошуки перспективної роботи, радимо вам пригальмувати. Адже зміну кар’єри ще потрібно описати в резюме. Як зробити це правильно, розповідаємо далі.

Навчання

Зміна кар’єри майже завжди неможлива без навчання. Тож, якщо у вас немає дипломів про другу вищу освіту, сертифікатів про успішне проходження курсів тощо – потрібно цим зайнятися, перш ніж писати резюме. Окрім здобуття нових навичок, відвідуйте профільні конференції та будьте в курсі новин обраної галузі. Корисними будуть і знайомства з людьми, що давно працюють в цьому напрямку, можливо, досягнули вершин та зможуть поділитися цим досвідом з вами. Краще блок з освітою не ставити на початку резюме, адже диплом не за профілем може спонукати рекрутера закрити ваш файл, так і не дізнавшись, що у вас є необхідні навички для роботи.

Бажана посада

Під час зміни професії наївно думати, що за рівнем ви отримаєте таку ж посаду, як на минулому місці роботи. Скоріш за все, вам знову прийдеться пройти весь шлях з низів до бажаних висот. Тож націлюйтеся на посаду, що не потребує великого досвіду на схожій роботі. Можливо вам також доведеться зменшити зарплатні очікування. За допомогою Прозорої роботи ви можете проаналізувати, яку заробітну плату пропонують у новій для вас сфері та яку вказати саме вам.

Кар’єра не через досвід, а через досягнення

Якщо ви початківець в одній сфері, проте маєте великі досягнення в іншій, то розповідайте про свою кар’єру не через призму досвіду роботи, а робіть акцент на успіхах. Особливо важливо, якщо ваш досвід у розв’язані конкретних проблем буде корисним і в новій сфері. Розповідайте в резюме, які завдання стояли перед вами на минулих роботах, які ви приймали рішення для їх виконання та яких результатів завдяки цьому вдалося досягти вам особисто та компанії загалом.

Універсальні навички

Те саме стосується навичок, необхідних для нової сфери. Випишіть ваші вміння на окремий аркуш та подумайте, які з них є ключовими у новій сфері. Великим плюсом буде, якщо ключові скіли з минулої та бажаної роботи перетинаються. Наприклад, ви працювали піарником, а вирішили перейти в організацію свят – вам у пригоді стануть організаторські здібності та комунікаційні навички. Або якщо ви вирішили з економічної сфери перейти у журналістську, то у виданні з фінансовою тематикою вас радо зустрінуть.

Мета

У резюме не потрібно повністю вказувати причину, з якої ви змінюєте свою спеціальність. Проте, аби у рекрутера не виникало зайвих запитань і він захотів запросити вас на співбесіду попри відсутність досвіду, потрібно розповісти про вашу мотивацію. Додайте розділ «Мета резюме» і викладіть у ньому коротку історію про себе та поясніть, чому саме ви підходите на цю посаду. Звичайно, варто пам’ятати, що вам не вдасться уникнути питання про причини таких кардинальних змін. Тож можете починати заздалегідь готувати на нього відповідь. І пам’ятайте, що працівник, який змінює сферу діяльності через конфлікт з колегами чи керівництвом або просто хоче працювати там, де більше платять, – нікому не вселяє довіри.

Здебільшого важко знайти кандидата, що повністю відповідає вимогам вакансії. Тому не бійтеся стукати в зачинені двері, заводити корисні знайомства та сміливо втілюйте мрію про успішну кар’єру в новій сфері у життя.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!