Звільнення неминуче: як зрозуміти, що ви не на своєму місці

У сучасному світі класичний сценарій, коли люди працюють в одній компанії все життя та повільно просуваються кар’єрними сходами, стає все менш актуальним. А ідея стабільності та повного контролю над своїм життям і кар’єрою – це ілюзія. І пандемія щоразу доводить нам це на практиці.

Раніше ми говорили про те, як виявити рівень задоволеності роботою, а також розповідали, як зрозуміти, що настав час шукати нову посаду. Тепер ми знайшли ще більше аргументів змінити роботу прямо зараз. Ділимося тривожними сигналами, які свідчать про те, що все ж таки звільнення – найкращий варіант.

Ви більше не захоплені

Коли починали працювати на цій позиції, ви з нетерпінням чекали на новий робочий день, постійно щось дізнавалися та надихалися кожним виконаним завданням. Зараз відчуття вже не такі. Ви просто увійшли в систему, робота стала для вас рутиною, а завдання більше не кидають вам виклики.

Ви втратили цінність

Вам не просто нудно. Ви не залучені ні в робочі процеси, ні в колектив, ні в будь-який інший аспект роботи. Так, ви продовжуєте виконувати всі завдання, але мотивації стало помітно менше, а робота більше не викликає колишнього ентузіазму. Вам складно починати працювати над новими проєктами, «вливатися» в командну роботу та дотримуватися дедлайнів. Ви не є інвестором в успіх компанії та не вкладаєте душу у свою справу. А так точно нічого не вийде.

Ви граєте на публіку

У робочий час ви щасливі, зацікавлені та заряджені. Вчасно приходите та виконуєте всі доручення. Однак усвідомлюєте, що це не ви, а просто гра. Інший прояв – усвідомлення, що ви не поділяєте цінності компанії, не відповідаєте корпоративній культурі або посаді. Ви це розумієте. Але змінюєте не роботу, а себе.

Ви не бачите майбутнього

Коли починали свій кар’єрний шлях, у вас були прагнення та цілі. Тепер ви стоїте на місці. І ідея просування кар’єрними сходами вже не здається такою амбіційною. Або у вас просто немає можливостей для цього. Так чи інакше, реалізація ваших амбіцій, прагнень і пріоритетів не відбувається. А ви втратили впевненість.

Ви не пересилюєте себе

Все дуже просто. Ви працюєте над елементарними завданнями, витрачаєте менше ніж 8 годин і вимушені розтягувати відведений робочий час. Ви стаєте заручниками монотонної роботи та перестаєте професійно розвиватися, знижується ваша ефективність, продуктивність, працездатність. Якщо посідаєте посаду, яку давно переросли, ви деградуєте.

Ви відчуваєте апатію

Вам складно згадати позитивні робочі моменти, вас все дратує, думки про роботу навівають смуток. Не відчуваєте емоційний підйом і радість від того, чим займаєтеся. Ви здаєтеся напруженими та дратівливими. А кожної неділі ввечері відчуваєте занепокоєння, тривогу, розлад або нервозність через початок нового робочого тижня.

Ви заздрите іншим

Коли ви дивитеся на друзів і колег, заздрите тому, наскільки вони щасливі на своїй роботі. Це може бути й зовсім не так. Однак вам здається інакше. Ви всіх сприймаєте щасливішими в кар’єрі за вас. А головне – постійно порівнюєте себе з іншими.

Ви вигоріли

Професійне вигорання – фізичний стан, викликаний стресом на роботі. Прояви – низька працездатність, підвищена втомлюваність, знижена продуктивність. З’явилося почуття байдужості та втоми, енергія не відновлюється, а все в цілому дратує. Помітили, що ваше здоров’я значно погіршилося, у вас постійно немає сил. Або це помітили ваші близькі.

Ви не бачите значущості своєї роботи

Коли знаходишся на своєму місці та займаєшся улюбленою справою, приходить таке важливе усвідомлення своєї місії. Але це історія не про вас. Ви не відчуваєте нічого, крім того, що робота вас спустошує, тішите себе виправданнями, що так працюють усі. Ви не бачите результату своїх зусиль, не відчуваєте, що приносите користь компанії, не розумієте, навіщо всім цим займаєтеся. А без мотивації та чіткого розуміння власної значущості блискучої кар’єри точно не вийде.

Ви фокусуєтеся на негативі

Ви стали жертвою негативних установок. У вашій свідомості превалюють стереотипи, що без зв’язків нічого не вийде, для старту потрібен величезний капітал, працювати треба тільки заради грошей, а розбагатіти можна лише нечесним шляхом. Такі думки швидко призводять до роздратування, зривів або навіть депресії.

Ви не отримуєте професійного розвитку

У вашому професійному житті все стабільно. Відчуваєте, що досягли максимуму на цій посаді, не розумієте, куди рухатися далі. Ви застрягли на місці, не отримуєте нових навичок і знань, не розвиваєтеся та все частіше сумніваєтеся у своєму виборі професії. Вас пригнічує стан стагнації. Це означає, що ресурси та можливості на цьому місці вичерпали себе, а ви не розвиваєте свій потенціал. Настав час рухатися далі.

Не дозволяйте собі бути нещасними третину свого життя. На robota.ua – понад 100 000 актуальних вакансій. Шукайте нові стимули, інтереси, мотивацію та сміливо приймайте кардинальні рішення на користь нових перспектив. І пам’ятайте: можливості не мають меж.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також