Починається такий очікуваний сезон зимового відпочинку. Як знайти цікаві місця, врахувати всі нюанси, щоб зробити відпочинок максимально приємним, корисним та таким, що вражає, ми дізнавалися в Альони Бичкової, менеджерки туристичної агенції «Вокруг Шара».

– Які документи зараз потрібні для відпочинку за кордоном та на території України?

– Як і раніше, найперше – це закордонний паспорт. Обов’язково звертайте увагу на термін дії та майте на увазі, що в різних країнах існують свої вимоги до терміну дії паспорта.

Країни поділяються на ті, що:

  • вимагають додатково ПЛР/антиген-тест або «зелений» сертифікат про вакцинацію;
  • взагалі не вимагають таких документів;
  • вимагають одразу і результат тесту, і сертифікат.

У кожного з вищеназваних документів є свій термін дії. Не забувайте також про візові вимоги там, де це потрібно.

Для України актуальний документ – внутрішній паспорт громадянина. У зв’язку з введенням «червоних» зон, частина готелів України також додали у вимоги негативний ПЛР/антиген-тест, але це актуальніше на новорічно-різдвяні дати заїздів.

Від редакції: актуальну інформацію про візи, дозволи та обмеження в умовах пандемії COVID-19 можна дізнатися на сайті Консульської служби України.

– Які напрямки відпочинку популярні серед українців у зимовому сезоні 2021-2022?

– Серед популярних напрямків традиційно залишаються Єгипет, Домінікана, ОАЕ, Занзібар. Тобто пляжний відпочинок.

Непроста ситуація з одним із найулюбленіших напрямків українців – Єгипет. Вартість турів значно підвищилась, майже відсутні так звані «гарячі тури», головна причина – до Єгипту у вересні розпочали політні програми туроператори РФ. Тому туристам насамперед потрібно бути готовими до того, що готелі регіонів Шарм-еш-Шейх та Хургада заповнені майже на 100%.

Трохи краща ситуація в Марса-Аламі, куди не літає РФ поки що, але і готелів у безвітряних бухтах там дуже мало.

Зменшилась кількість бронювань за гірськолижними напрямками. Ми пов’язуємо це насамперед з тим, що постійно, а іноді й досить неочікувано, змінюються правила та вимоги щодо в’їзду до низки європейських курортів, які часто обирали для себе наші туристи. Така ж ситуація і з екскурсійними турами: маршрут більшості з них пролягав через європейські країни.

Але повернулась довгоочікувана політна програма зимового відпочинку на Анталійському узбережжі Туреччини. Так, це ще не дуже популярний напрямок, до нього українці мають звикнути поступово, а ми, турагенти, повинні донести всі переваги. Тим паче, що ціни там дуже привабливі.

– Які курорти для тих, хто бажає відпочивати у теплих країнах взимку, найбільш привабливі в цьому сезоні? 

– У сезоні 2021/2022 маємо гарний вибір доступних для відвідування країн. Окрім традиційних – Єгипет, Домінікана, Занзібар, ОАЕ та Мальдіви, додались екзотична Аруба та Таїланд, Куба, Шрі-Ланка, загадковий Кабо-Верде, яскрава Мексика, неймовірні Сейшели та Маврикій, колоритна Кенія.

Щодо цін, то зараз приємна вартість турів до Занзібару.

– Порекомендуйте лижні курорти для любителів снігового відпочинку в Україні та за її межами. Чи є альтернатива такому популярному, але коштовному Буковелю?

– Низка найкращих гірськолижних курортів знаходяться в Європі – Австрія, Франція, Італія тощо. Зважаючи на обставини, пов’язані з вимогами до відвідування цих країн, багато туристів шукають альтернативу в інших країнах. І вона, звісно, є.

Досить доступними за ціною будуть курорти Грузії (Гудаурі та Бакуріані), Туреччини (Ерджієс, Паландокен), до того ж це можливість не лише покататись на лижах, а додати до подорожі враження від колориту, гастрономічні відкриття та екскурсійну програму.

Щодо такого напрямку в Україні, то, на жаль, повноцінної альтернативи Буковелю немає. Він залишається одним з найрозвинутіших за інфраструктурою курортів, і не лише в нашій країні.

– Які різдвяно-новорічні пропозиції відпочинку найбільше приваблюють українців?

– Більшість українців все ж святкують в Україні. І досить значна частка випадає на західну частину Карпат. Комфортні варіанти там важко знайти вже з кінця жовтня.

І це одночасно дивує та радує, адже ще кілька років тому раннього бронювання за карпатським напрямком майже не було, а готелі починали розуміти своє завантаження на свята лише в грудні.

– Яка цінова політика зимового відпочинку в порівнянні з минулим сезоном?

– Актуальність локальних поїздок на новорічні свята зросла, це, зокрема, пов’язано з цінами. Здорожчання найпопулярнішого напрямку – Єгипту – один із головних факторів. Як останнім часом кажемо ми – наразі на Кубі дешевше, ніж у Єгипті.

І альтернативних варіантів, які б гарантувати комфортну тривалість перельоту та фантастичне море, майже немає.

З приємного – більш доступною стала екзотика, навіть та, про яку більшість і не мріяла: африканські Танзанія та Кенія, карибські Аруба, Домінікана та Кюрасао, Куба.

Якщо говорити безпосередньо про ціни, то: новорічний відпочинок на одну людину за 7 ночей у Танзанії на Занзібарі коштуватиме від 44 000 грн. В Єгипті (Хургада – від 11 700 грн, Сафага – від 19 000), на Кубі all inclusive для двох на 11 днів разом з перельотом стартуватиме від 68 000 грн, покращені варіанти – 70 000-75 000.

Гірськолижна Туреччина – від 11 600 грн за одну людину, а морський відпочинок на берегах Туреччини – від 19 000 грн.

Новорічна Домінікана коштує приблизно від 60 000 за одну людину. Грузія – близько 20 500 грн з людини, це буде all inclusive, більш бюджетний відпочинок – від 15 000 грн.

Бажаємо всім вибрати свою найкращу подорож на свята з найдорожчими людьми та отримати лише фантастичні та незабутні враження.