ТОП-10 фільмів і серіалів для вивчення англійської мови

Під час вивчення іноземної мови багато хто шукає способи вдосконалення теоретичних знань. Тоді часто на допомогу приходять улюблені фільми і серіали в мові оригіналу. Саме такий вид вдосконалення своїх знань допомагає поєднувати приємне з корисним: відпочивати і навчатись одночасно.

Також завдяки іноземним фільмам ви освоюєте сприйняття мови на слух, її розмовні і діалектичні форми,  поповнюєте словниковий запас. Почати можна з перегляду стрічки з субтитрами або вибрати кіно, яке ви майже знаєте напам’ять, тоді іноземна мова буде сприйматись легше і краще запам’ятовуватиметься. Також можна розділити перегляд на декілька частин.

Обирати кінострічку, яка допоможе вам вивчити іноземну мову, потрібно з огляду на рівень ваших знань. Адже є фільми з легшими або важчими для сприйняття фразами, акцентами і навіть місцевим гумором.

Каспер: Дружелюбний привид/Casper the Friendly Ghost (1995)

Відома всім з дитинства стрічка про милого привида Каспера може стати вам корисною. Її рекомендують для перегляду з початковими знаннями в англійській мові. Для рівня Beginner «Каспер» буде заважким, а от ті, хто досягнув рівня Pre-Intermediate, зможуть насолодитись фільмом і з легкістю сприймати на слух неважкі і короткі фрази англійською мовою.

Форрест Гамп/Forrest Gump (1994)

Фільм «Форрест Гамп» також призначений для перегляду з невеликим набором знань з англійської мови. В англомовній спільноті цей фільм став одним з найбільш цитованих, тому його перегляд не тільки поповнить ваші знання, а й приблизить до англомовної культури в цілому.

Ця кінострічка дуже проста і зрозуміла, і відрізняється тим, що головний герой у виконанні Тома Хенкса говорить досить повільно, щоб кожен мав час осмислити і перекласти фразу англійською мовою.

Відпочинок за обміном/The Holiday (2006)

Легка романтична комедія, яка не втрачає своєї актуальності довгий час, «Відпочинок за обміном» призначена для тих, хто вже оволодів знаннями рівня Pre-Intermediate і зацікавився у різниці між британською та американською англійськими мовами. Саме у фільмі, де так тісно перетинаються два світи британки та американки, ви зможете її відчути, а також дізнатись для себе багато нових просторічних фраз.

День бабака/ Groundhog Day (1993)

Стрічка про телевізійного коментатора Філа Коннорса, який мусить проживати один і той самий день – День бабака, – належить до класики кінематографу, її часто радять для перегляду саме у мові оригіналу. Фільм підійде для тих, хто освоює рівень Intermediate. Тут ви зустрінете розбірливу англійську мову без сленгів, яку пізнаєте у всій красі завдяки великій кількості діалогів.

Відчайдушні домогосподарки/ Desperate Housewives (2004-2012)

Серіал «Відчайдушні домогосподарки» вважають одним з найкращих для вивчення мови. Тут ви зустрінете англійську в побутових ситуаціях: спілкування в аптеці, школі, лікарні, з подругами за покером та коктейлем тощо. Плюсом серіалу є нешвидка вимова, що дає змогу точно зрозуміти, а не здогадуватись суть кожного слова.

Король лев/ The Lion King (1994)

Один з найулюбленіших мультфільмів нашого дитинства «Король лев» може допомогти вам у вдосконаленні своїх знань рівня Upper-Intermediate. Проте для перегляду мультфільму у мові оригіналу необхідно запастись терпінням і приготуватись до того, що деколи доведеться відмотувати назад, щоб зрозуміти суть сказаного. Мінусом стрічки є тільки те, що вам знову доведеться пережити вбивство Муфаси.

Гаррі Поттер і філософський камінь/ Harry Potter and the Sorcerer’s Stone (2001)

Завдяки фільмам про Гаррі Поттера у вас є унікальна можливість насолодитись британською англійською. До того ж, після перегляду першого фільму вам неодмінно захочеться побачити всі частини в оригіналі, а це неабияке тренування наявних і здобуття нових знань з англійської мови. Також у вас з’явиться можливість почути діалектну мову brummie, звучить досить цікаво.

Друзі/ Friends (1994-2004)

Добірка фільмів і серіалів для вивчення англійської мови вважалася б неповною, якби у неї не потрапив культовий серіал «Друзі». Для перегляду серіалу мовою оригіналу вам необхідно мати чималі знання, адже герої розмовляють дуже швидко і часу для осмислення жартів Чендлера не буде.

Також для розуміння жартів вам потрібно буде вловлювати суть гри слів, яку розуміють тільки англомовні люди. Але ви обов’язково повинні почути «How you doin?» у виконанні Джої і Росове «Hi» в оригіналі.

Кримінальне чтиво/ Pulp Fiction (1994)

Знаменитий фільм Квентіна Тарантіно «Кримінальне чтиво» для перегляду мовою оригіналу передбачає знання англійської на рівні Advanced. Ви отримаєте неймовірне задоволення, слідкуючи за діалогами, які майстерно вибудував режисер. У стрічці дуже жива мова, насичена крилатими виразами.

Також завдяки фільму можна буде вивчити не найбільш пристойні слова. Тому вирішуйте самі, але Квентін Тарантіно в оригіналі – це любов з першого погляду.

Секс і місто/ Sex And The City (1998-2004)

Найпопулярніший серіал про стосунки і місце жінки у світі «Секс і місто» давно підкорив шанувальників. Ті, хто вирішить переглянути його англійською мовою, здобудуть чимало знань із щоденного словника, а головне – розмовних фраз на тему стосунків між протилежними статями. Хто знає, можливо, колись вам це стане у нагоді?

Інші статті по темі: 

Лайфхаки на старті знайомства з англійською: побитися об заклад, скласти I-Love-список і якнайменше граматики

Спільна мова зі світом: три історії про те, що англійська – не межа

Реальний English для кар’єри й життя: хіт-парад помилок українців у розмовній англійській

Как пройти собеседование на английском: вопросы и ответы

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також