Карантин у зв’язку з поширенням коронавірусу розділив життя людей у світі на «до» та «після». Відмова від соціалізації, самоізоляція, постійне відчуття тривоги – все це, за словами психологів, веде до депресії. Але людям вдалося адаптуватися до карантину. Сьогодні кожен не може дочекатися повернення до нормального існування, хоча всі точно переконанні, що воно більше не буде колишнім. Ми не беремося прогнозувати майбутнє та моделювати нове життя світу, коли пандемія відступить. Проте визначили шість речей, яким нас навчив карантин, і які змінили наше світосприйняття.

Нові цінності

Життя, поставлене на паузу, змусило багатьох замислитися та зрозуміти, що насправді для них важливо. Люди почали більше дорожити простими речами. Стало цінуватися живе спілкування з друзями та родичами, знайшовся час на обійми з дітьми чи домашніми улюбленцями, домашні страви стали частіше з’являтися на столі, а їх готування перетворилося у справжній сімейний ритуал. Звичайної прогулянки в парку з кавою або походу в театр у недільний вечір стало хотітися більше, аніж покупки нового смартфону.

Обдумані покупки

Криза та втрата доходу, перехід на онлайн шопінг змусили багатьох планувати всі свої витрати. Тому спонтанних покупок у кошику стало набагато менше. Споживати відповідально продукти та товари стане новою звичкою людства, яка зможе подолати чимало проблем зі здоров’ям та забрудненням довкілля. Люди уважніше почнуть ставитися до розпродажів і не будуть скуповувати все підряд за привабливими цінами.

Тайм-менеджмент

Дистанційна робота поруч з членами сім’ї змусила всіх опановувати ази тайм-менеджменту та самодисципліни. Коли відсутні традиційні ритуали початку та відсутності роботи, а постійно є відвертальні фактори – дуже легко втрапити в одну з двох крайнощів: або працювати цілодобово, або постійно забувати про роботу. Тож багатьом довелося навчитися планувати робочі та вихідні дні й керувати власним часом. Після завершення карантину нам знадобиться менше контролю від керівництва для виконання завдань.

Делегування обов’язків

Робота з дому також навчила нарешті рівномірно розподілити обов’язки з догляду за дітьми та домашні справи. Ті, хто постійно знаходився в офісі та не мав часу навіть на сніданки вдома, навчилися їх готувати та отримувати від цього радість. Заняття з дітьми також рівномірно розподілилися між обома батьками, які стали працювати дистанційно. Сподіваємося, що таке делегування обов’язків допомогло чоловікам та жінкам краще збагнути роль один одного.

Життя в онлайні

Коли звичні розваги стали неможливими, а місця відпочинку, центри розвитку, офіси тощо зачинилися, люди навчилися жити в онлайні. Тепер стало можливим відвідати музей на іншому кінці світу, не встаючи з дивану, чи послухати університетську лекцію, готуючи обід. Перестала бути дивиною фотозйомка через FaceTime чи гра в монополію з друзями за допомогою Zoom. Онлайн шопінг та доставка під двері стали нашими кращими друзями, а концерти світових зірок в Instagram – здійсненою мрією.

У майбутньому спектр можливостей онлайну стане ще ширшим: там ви зможете «приміряти» чайник до своєї кухні чи навіть отримати консультацію лікаря.

За прогнозами міжнародної компанії Colliers, що лідирує у сфері комерційної нерухомості в Україні, з часом звичний для нас офіс стане креативним хабом.

Там будуть проводитися важливі події, зустрічі, навчання тощо. Повсякденну роботу співробітники виконуватимуть з дому. Новими офісами можуть стати вже відомі нам платформи для відеозв’язку.

Гігієна та дистанція

Навіть після завершення карантину звичка постійно мити руки залишиться з нами. Тому попит на дезінфектори ще досить довго буде великим. Те саме стосується і масок: вони стануть частиною нашого гардеробу та не будуть викликати подиву в перехожих. Прогнозується, що багато хто відмовиться від звички рукостискань та поцілунків під час вітання і дотримуватиметься дистанції у два метри з незнайомцями й тоді, коли загроза епідемії відступить.

Безумовно, пандемія коронавірусу змінили існування всієї планети. Сьогодні людям потрібно пристосовуватися до нових умов та навчитися отримувати задоволення від нового життя.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!