Йти і не озиратися? Як правильно реагувати на контроффер

«Ми хочемо запропонувати вам роботу», – омріяні слова для кожного пошукача. Але якщо ви шукаєте нову роботу, не звільняючись зі старої, у теперішнього роботодавця така інформація не викличе стільки захвату. Вам навіть можуть запропонувати контроффер з кращими умовами, аби залишити на тому ж місці. Або, можливо, ви і починали шукати нову роботу, щоб отримати вигіднішу пропозицію на старій? Розповідаємо, що потрібно знати про контроффер та як на нього реагувати, щоб отримати користь для своєї кар’єри.

Чому виникає контроффер?

Компанії не просто цінують кожного відданого роботі працівника, вони точно знають, скільки вартує знайти нового. Тому, коли про своє звільнення повідомляє той, хто гарно справляється з роботою, приносить користь компанії, виникає потреба його утримати будь-якими силами. Адже окрім часу та коштів на пошук нового співробітника, витрачаються сили на його навчання і адаптацію – це вибиває з колії налагоджені процеси.

Може бути ще одна причина: роботодавець просто хоче виграти час, поки шукатиме заміну такому «зраднику». Тож як тільки така заміна знайдеться – вас попросять піти.

Привід утримати спеціаліста через його унікальні навички чи вміння трапляється найрідше. Хоча виключати його одразу не потрібно. Можливо, ви саме той фахівець, яких у межах країни лише декілька десятків. Тоді всі попередні причини вас не стосуються.

Отже, як контроффер працівнику можуть запропонувати більшу зарплату (найпоширеніша практика), розписати його перспективну кар’єру в компанії, додати нематеріальні бонуси тощо. Тоді він починає думати: залишитися в уже відомій компанії, колективі ще й з кращими умовами чи піти у невідомість з її необмеженими можливостями?

Коли потрібно приймати контроффер?

Не будемо говорити про ситуації «звільнення», створенні лише заради шантажу. Адже отримати підвищення зарплатні можна цивілізованішими методами. А от як діяти, коли ви вже були налаштовані крокувати у світле майбутнє, але зрозуміли, що і минуле не таке темне, як здавалося?

Якщо основною причиною вашого звільнення є недостатня заробітна плата – то контроффер краще прийняти. Так ви зможете залишитися у знайомому колективі зі знайомою роботою, але отримувати за неї більше – те, чого вам так не вистачало.

Проте варто визначити поняття «недостатня заробітна плата». Це не просто «хочу отримувати 20 000 грн», це «ринкова заробітна плата за моєю спеціальністю 18-20 000 грн, а я отримую 15 000, хоч і маю ось такі досягнення». Справді, є компанії, які «забувають» слідкувати за ринковою зарплатнею і не підвищують її своїм співробітникам, поки ті не нагадають про це.

Але в такому разі, якщо вас не влаштовує лише заробітна плата, спочатку поговоріть про це з керівництвом. Можливо, підвищать її без зайвих зусиль. Тоді ви зекономите час та сили на пошуку вакансій, написанні резюме, відвідуванні співбесід.

Чому контроффер краще відхилити?

Все ж, коли справа доходить до звільнення, причиною здебільшого є не заробітна плата або не лише вона. Різні статистичні дані свідчать, що співробітники, які все ж вирішили прийняти контроффер, у 80% випадків йдуть з компанії протягом 6-12 місяців.

Якщо причиною звільнення була нестача розвитку чи відсутність можливості кар’єрного росту, то декілька тисяч зверху заробітної плати не змінять цієї ситуації: ви все одно залишитеся на тому ж рівні. Те саме стосується і ситуацій, коли у вас напружені стосунки в колективі чи з керівником, коли ви не ототожнюєте себе з корпоративною культурою компанії, коли вам абсолютно не підходить графік роботи тощо – ситуацій, які ніяк не зміняться після того, коли ви приймете контроффер.

Також не варто відкидати варіант, що вам запропонували контофер, аби виграти час. Невдовзі вже вас можуть попросити написати заяву за власним бажанням, а тоді перспективну пропозицію знайти буде важче. Або коли компанії торкнеться криза і доведеться скорочувати працівників, розпочати можуть з тих, хто вже висловлював бажання звільнитися.

Коли роздумуєте над контроффером, поставте собі запитання:

  1. Запропонований контроффер розв’язує всі проблеми та невдоволення на теперішньому місці роботи? Це найголовніше питання.
  2. Якщо ви залишитеся в компанії, колеги та керівництво не сприймуть спробу звільнення як зраду?
  3. Яка з пропозицій допоможе реалізувати ваші амбіції?
  4. Чому вам запропонували підвищення тільки зараз? Яка реальна причина контрофферу?
  5. З якої причини у вас знову може виникнути бажання звільнитися з компанії?

Під час розгляду пропозиції про роботу пам’ятайте про свої істинні бажання, і погоджуйтеся на той оффер, що наближає вас до їх реалізацій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!