Міністерство цифрової трансформації України презентувало нову версію національного тесту на цифрову грамотність – Цифрограм 2.0. Він запущений на платформі Дія.Цифрова освіта та містить 90 запитань.

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан наголосила, що Мінцифра врахувала відгуки користувачів і пропозиції щодо покращення бета-версії Цифрограм. Наприклад, у всіх запитаннях тепер тільки одна правильна відповідь, а найвища оцінка за Цифрограм 2.0 — 90 балів (за кількістю запитань).

Презентація Цифрограм 2.0 відбулась 13 травня

Цифрограм 2.0 допоможе виявити загальний рівень цифрової грамотності та прогалини в цифрових навичках, зорієнтує, які саме компетенції варто вдосконалити. Завдання тесту систематизовані за сферами знань європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1., адаптованої українськими експертами.

Тестування передбачає перевірку базових знань і навичок із цифрової грамотності в 6 сферах:

  1. Основи комп’ютерної грамотності.

  2. Інформаційна та медіаграмотність. Вміння працювати з даними.

  3. Створення цифрового контенту.

  4. Комунікація і взаємодія в цифровому суспільстві.

  5. Безпека в цифровому середовищі.

  6. Вирішення технічних проблем. Навчання впродовж життя в цифровому суспільстві.

Кожна із цих сфер знань охоплює 5 цифрових компетентностей. Загалом оцінюються 30 цифрових компетентностей.

robota.ua, як і у 2020 році, виступила партнером проєкту Цифрограм 2.0:

«За пів року Цифрограмом на robota.ua скористались десятки тисяч кандидатів. Особливо цінним він виявився для початківців, які ще не мають досвіду роботи. Вони отримали можливість показати роботодавцю щось дійсно важливе — сучасні навички та рівень цифрової грамотності.

Вправлятись із соцмережами та програмами, шукати необхідну інформацію за лічені секунди — це базові вміння, якими мають володіти сучасні кандидати. Чим вищий рівень цифрових навичок — тим більше шансів знайти потрібну роботу. На щастя, зробити це зараз дуже просто: у нас для цього є зручний конструктор резюме. Впевнений: Цифрограм 2.0 відкриє ще більше можливостей для наших пошукачів та українських компаній», – прокоментував Ярослав Гуменюк, директор з маркетингу в robota.ua.

Ще одна фішка Цифрограм 2.0 – можливість командного проходження тесту співробітниками компаній та організацій. Для цього потрібно лише ввести назву компанії українською мовою без лапок під час заповнення тесту.

Інструкцію з додавання сертифікату Цифрограм до резюме на robota.ua можна переглянути тут. А підвищити рівень цифрової грамотності допоможуть освітні серіали.

Про проєкт

Платформа Дія.Цифрова освіта, де розміщений Цифрограм 2.0, розроблена за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва й реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge. 

Національний тест на цифрову грамотність втілений за підтримки проєкту «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). 

Фото надані Міністерством цифрової трансформації України.