Ви провели у декретній відпустці понад два роки. Цей час зовсім не був схожим на відпочинок, але ваші обов’язки та продуктивність кардинально відрізнялись від життя офісного працівника. І ось, коли час вашого виходу на роботу стає все ближчим, вас охоплює страх перед невідомим. Адже тепер вам не тільки потрібно буде знову заглиблюватися у тонкощі роботи, яка за цей час встигла зазнати певних змін, а й налагоджувати свій побут зовсім інакше, ніж це було у декреті.

То ж як правильно підготуватися до виходу на роботу після тривалої декретної відпустки, щоб відчувати себе гарною мамою чи батьком та стати хорошим працівником?

Гарна підготовка – половина успіху

За статистикою, саме страх повернення на роботу після тривалої декретної відпустки змушує тисячі жінок відкласти питання народження дитини на невизначений термін. Вважається, що протягом трьох років працівник втрачає робочу хватку, потрібні знання та стає зацикленим лише на своїй сім’ї. Але не потрібно боятися, що вас вважатимуть недолугою (недолугим) у робочих питаннях. Краще покажіть, наскільки помиляються ці працівники зі стереотипним мисленням.

Підготуйтеся до виходу на роботу, адже де в чому перші місяці після декретної відпустки вважають ще більш важкими, ніж перші місяці на новій роботі. За декілька місяців до завершення декрету почніть відвідувати відповідні вашій роботі курси, читайте більше профільної літератури, надихайтеся прикладами батьків, які змогли досягнути багато чого у житті. Перегляньте свої посадові обов’язки, минулі робочі файли та подивіться пошту – це допоможе вам відновити прогалини у пам’яті та зрозуміти, над якими аспектами потрібно ще попрацювати.

Також потрібно бути готовими до того, що тепер вам доведеться на цілий день розлучатися з дитиною. Зарання розповідайте чаду про те, які зміни у житті на вас чекають, але обов’язково наголошуйте на позитиві. Намагайтеся і самі не зациклюватися на тому, що ваша дитина буде плакати у садочку цілими днями, а, навпаки, їй там сподобається і вона знайде собі нових друзів.

Педіатри також радять, щоб перший день дитини у садочку не збігся і з вашим першим робочим днем: заплануйте свій вихід на роботу після мінімум двотижневого перебування малюка в дитсадку. Так вам обом буде легше адаптуватися до нового періоду вашого життя.

Новий графік дозволить вам бути неідеальними

Під час декретної відпустки ви могли дозволити собі ходити у піжамі весь день, денний сон став для вас звичкою, а ваш чоловік (дружина) звик до різноманітності у холодильнику. Але офісне життя вимагає зміни правил, під які доведеться підлаштуватися усій сім’ї.

Не звалюйте все на свої плечі: збори дитини, домашні справи, робочі клопоти – все це може привести вас до вигорання, а то й до депресії. Тому поділіться своїми обов’язками з чоловіком чи дружиною. Вони повинні розуміти, що тепер ви так само ходите на роботу і не можете виконати все необхідне. Змиріться з тим, що вам не вдасться все встигнути, тому дещо у вашому домі буде неідеальним. Головне – після роботи та на вихідних проводьте більше часу з сім’єю, а вечерю можна замовити і з ресторану.

Адаптація на роботі: на що чекати?

Після декретної відпустки на роботі вас чекає до 9 місяців адаптаційного періоду, але найважчими будуть перші декілька тижнів. Не варто відразу хапатися за всі справи та брати відповідальність за найважливіші угоди – дайте собі час, щоб плавно увійти в курс робочого життя.

Можливо, перший час ваша робота буде контролюватися та перевірятися, але не варто ображатися на начальника. Адже ви відійшли від справ на довгий час, і на початку діяльності можете допустити серйозних помилок. Варто також домовитися з керівником на більш щадний режим або про можливість віддаленої роботи на випадок хвороби дитини.

Полегшити адаптаційний період вам допоможе спілкування з колегами. Якщо колектив за час вашого декрету не змінився, то розпитайте про нові аспекти роботи, заручіться їх підтримкою та спілкуйтесь більше, відволікаючись від своїх сімейних турбот. Якщо колектив змінився або після декрету ви вийшли на нову роботу, то намагайтеся налагодити спілкування зі своїми колегами: зустрічайтеся поза роботою, пригощайте їх солодощами, проявляйте зацікавленість у їхньому житті.

У всіх цих турботах не забувайте приділяти час собі та своїм хобі, які допомагають вам перезарядитися. Залучившись підтримкою рідних та друзів, вам вдасться з легкістю пройти цей непростий період життя.

Інші статті по темі: 

Робота і декретна відпустка: як поєднати непоєднуване

Далекі люди: 11 способів зберігати зв’язок із віддаленою командою

Що робити, якщо вас звільнили: чек-лист дій

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!