Сіла батарейка: де взяти сили, коли накрила апатія

Інколи нам не вистачає сил навіть на цілком буденні задачі. Це може трапитися після завершення вихідних, коли навіть вставати з ліжка немає ніякого бажання, або ж сили можуть залишити нас посеред робочого дня і кожна дія виконується з надзусиллями. У чому причина такої апатії та звідки взяти сили? Вирішили віднайти відповіді на ці запитання.

Чому не вистачає сил?

«Всі хвороби – від стресу», – чули ми неодноразово. Постійний стрес здатний не лише погіршити ваше фізичне здоров’я, а й стати причиною апатії, знесилення та навіть депресій. Вже понад рік ми існуємо в умовах пандемії та негативних новин, як би не хотілося фільтрувати цю інформацію – сховатися від неї ніде. Тому й не дивно, що після новин про посилення обмежень, з відчуттям дежавю весни 2020, у багатьох зникло бажання робити будь-що: вже і вікна не здаються такими брудними, і стара робота з низькою зарплатою цілком влаштовує.

Психологи стали фіксувати більше звернень зі схожими симптомами: апатія, постійний сум, хвилювання за здоров’я своє і своїх близьких, панічні атаки, депресивні настрої, тривога тощо. Впливають не емоційний стан не лише погані новини з коронавірусної статистики. Постійне знаходження всього сімейства: дружин з чоловіками, батьків з дітьми, дітей між собою (це ще якщо сім’я проживає окремо від інших родичів) тощо стирає будь-які рамки особистого простору. Не дивно, що майбутнє здається невизначеним, а задоволення вже нічого не приносить. Якщо ще минулого року ми з ентузіазмом входили в карантин: хотіли пройти всі курси, подивитися серіали, провести час з рідними, навчитися готувати тощо, то цьогоріч романтизму зовсім не вбачається.

Поки фініш пандемічних випробувань не помітний навіть далеко на горизонті, необхідно навчитися долати зовнішній вплив і не звертати на нього уваги.

То ж де брати сили?

Можна було б лежати і сумувати, страждати і плакати. Але під час дистанційної роботи, яку потрібно поєднувати з хатніми клопотами та заняттями з дітьми, на страждання зовсім немає часу. Отже, якщо вас накрила апатія, а справ накопичилося більше, ніж ви здатні зробити, – наші поради допоможуть.

  1. Концентрація. Перед тим, як почати займатися важливими робочими справами, а то навіть і перед тим, як встати з ліжка, сконцентруйтеся та визначте, чим саме ви займетеся сьогодні. Важливе правило: не переоцініть власні сили, адже в умовах апатії та обмежених ресурсів навряд чи вийде ставити трудові рекорди.
  2. Від меншого до більшого. Під час занепаду сил важко взятися відразу за проєкт, що потребує максимум енергії. Тут допоможе правило від меншого до більшого: розпочніть із заповнення таблиць чи відповідей на робочі листи. Потім переходьте до складніших завдань.
  3. Перерви з користю. Навіть під час великої завантаженості роботою важливо роботи перерви. Вони допомагають перезарядитися, перемикнутися з одного завдання на інше та не відчувати великої втоми наприкінці робочого дня. Але важливо, щоб ці перерви були правильними: уникайте соцмереж – по-перше, вони лише створюють ілюзію відпочинку і не дають вам потрібної перезарядки, а по-друге, часто, зайшовши туди на 5 хвилин, ви зникаєте з радарів на пів години. Найкращим варіантом для корисної перерви стане руханка або прогулянка на свіжому повітрі. Про можливості збільшити рухову активність для тих, хто не любить спорт, ми розповідали тут.
  4. Правильні продукти. Харчуйтеся тими продуктами, які здатні підтримувати енергію протягом дня, а не вганяти вас у стан «нічогонехотіння». Для цього підійдуть цільні крупи, шпинат, батат, яйця, фрукти, бобові, риба. Для перекусу обирайте горіхи, а задля напою – зелений чай і багато води.
  5. Свіже повітря. Ідеально, якщо у вас є можливість прогулятися під час обідньої перерви. Але на практиці мало хто може дозволити собі таку розкіш. Тому протягом дня провітрюйте квартиру, щоб хоч якось відчувати свіже повітря. Після роботи – відправляйтеся на прогулянку всією сім’єю: це допоможе дорослим відпочити та відволіктися від постійних турбот, а дітям – виплеснути зайву енергію і солодко заснути.
  6. Насолода. Дозволяйте собі час від часу маленькі слабкості, здійснення бажань, заняття для задоволення. Тоді все навколо здаватиметься не таким сірим, а відчувши задоволення від життя – на буденні справи знайдеться більше енергії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також