Сім фраз, які повинні насторожити в описі вакансії

Роботодавці хочуть, щоб кандидати були з ними чесними на всіх етапах працевлаштування. Хоча самі вони не завжди відверті з пошукачами. Обман може початися ще з оголошення про роботу. Ми вже розповідали про джерела, які допоможуть перевірити роботодавця. Але вирішили окремо звернути вашу увагу на фрази, що мають насторожити в описі вакансії. Це допоможе не потрапити на вудку нечесних роботодавців з самого початку

«Досвід неважливий»

Якщо роботодавцю неважливо, чи маєте ви відповідний досвід і це поєднується з неймовірними умовами роботи та невиправдано високою зарплатнею – з ймовірністю у 90% перед вами оголошення про роботу від шахрая. Такі вакансії характеризуються низьким критерієм входу – тут потрібні кандидати з будь-яким бекграундом та побажаннями. До того ж платити обіцяють ледь не як топ-менеджерам. Якщо ви просунетеся далі прочитання вакансії, то, скоріше за все, вже за першої розмови з рекрутером вам скажуть, що ви підходите на цю роботу.

«Легка робота», «Вільний графік»

Ці фрази також можуть свідчити про відсутність реальної роботи і характеризувати роботодавця-шахрая. Окрім того, набір стандартних фраз та відсутність описаних обов’язків можуть бути ознакою того, що від кандидата приховують справжню суть роботи. Найчастіше такі методи використовують «роботодавці», які пропонують незаконну діяльність: сфера інтим-послуг, казино, продаж незаконних товарів тощо.

«Дівчина 18-25 років», «Хлопець 25-30 років», «Без дітей»

Такі фрази говорять про дискримінацію за віковою або статевою ознакою. Тому навіть якщо робота в цілому вам підходить, такого роботодавця краще обійти стороною. Бо, сформувавши таке оголошення про роботу, він вже порушив закон (ст. 2-1 КЗпП). Хто знає, як ще порушується законодавство під час організації роботи та наскільки може проявлятися дискримінація в колективі?

«Система премій та штрафів»

Вже стало нормою, коли роботодавець не вказує точного рівня заробітної плати і формує її розмір під час домовленостей з конкретним кандидатом. Але, коли у вакансії немає чіткої інформації про систему винагороди і під час розмови з рекрутером розуміння не з’являється – ймовірно перед вами недобросовісний роботодавець. У таких компаніях зарплата часто нестабільна, вас можуть штрафувати за найменші промахи, а премії, обіцяні під час співбесіди, видавати лише у свята. Чесний роботодавець завжди пояснює систему нарахування заробітної плати: говорить про додаткові винагороди, 100% ставку та КРІ.

«Оплата за попереднє навчання»

Кандидат шукає роботу, щоб платили йому, а не навпаки. Тому, коли вам пропонують оплатити навчання, яке дуже потрібне для виконання робочих завдань, – перед вами шахраї. Якщо роботодавцю не вистачає ваших вмінь – він або не пропонує вам роботи, або навчає вас сам, але аж ніяк не вашим коштом. Тому такі вакансії в принципі не повинні просуватися далі прочитання.

«Ми станемо лідером на ринку через два роки»

Це може бути несвідомою брехнею. Адже на етапі створення компанії вірять, що їм вдасться досягти успіху в найкоротші терміни. Але часто цього зробити не вдається і ви, як працівник такого стартапу, залишаєтеся ні з чим. Звичайно, у разі успіху ви можете отримати набагато більше, ніж звичайна робота. У таких випадках важливо скрупульозно перевірити інформацію про інвестиції у стартап, галузь та керівників, які у нього прийшли. Якщо ризики мінімальні, така пропозиція має право на життя.

«kotik@mail.ru»

Інформація про роботодавця, контактну особу у вакансії дорівняє нулю? Значить, їм є що приховувати. Ще одним варіантом брехні від такого «роботодавця» може бути наявність інформації про компанію і про сферу діяльності в оголошенні, але під час пошуку в Google виявиться, що такого підприємства просто не існує. Такі оголошення розраховані на тих, хто не перейде далі самої вакансії.

Під час прочитання вакансії ви повинні отримати чітке розуміння, чим будете займатися на роботі, що компанія дає своїм працівникам, у якій галузі вона працює тощо. Якщо якісь аспекти вам не зрозумілі, сміливо уточняйте у рекрутера і відкидайте пропозиції, які здаються підозрілими.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також