Сім простих способів вивчити іноземну мову

Ви записали собі у плани на рік вивчення іноземної мови, але все ніяк не можете знайти часу, щоб обрати курси та почати їх відвідувати? Тоді саме для вас ми зібрали сім найбільш результативних способів вивчити іноземну мову у будь-який зручний час на роботі чи вдома. Ці способи не потребують зайвих витрати чи тривалої підготовки, для їх реалізації необхідне лише ваше бажання.

Читайте книги у мові оригіналу

Художня книга іноземною мовою допомагає розширити словниковий запас та якнайкраще перейнятися духом епохи чи задумом автора. Якщо ви новачок у вивченні мови, то не варто відразу братися за важкі твори. Починати читати англійською радять з книжок про «Гаррі Поттера» Джоан Роулінг. У цій книзі поєдналася проста мова та цікавий сюжет. Прочитання книг іноземною мовою допоможе вам закріпити те, що ви вже знаєте, навчитися правильно будувати речення та дізнатися унікальні розмовні конструкції.

Ведіть листування та спілкуйтеся з однодумцями іноземною

Можливо, хтось з ваших колег чи друзів також давно хоче вивчити іноземну мову або, раптом, йому пощастило більше і він вже її вчить, але хоче частіше тренувати. Можете влаштувати тематичні вечори та намагатися за спільним походом у кафе чи прогулянкою розмовляти лише іноземною. Також можна використовувати для покращення своїх знань онлайн спілкування. Комунікативний метод у вивченні іноземної мови ефективніший за книги та найґрунтовніші лекції. Тому такі прості способи допоможуть вам вдосконалити розмовну мову та побудову речень для письма, а також навчать швидше користуватися англійською розкладкою клавіатури.

Оточіть себе іноземною мовою

Змініть у налаштуваннях мову свого робочого комп’ютера, гаджетів та профілів у соцмережах на іноземну, яку хочете вивчити. Намагайтеся також шукати в інтернеті необхідну вам інформацію англійською мовою. Спочатку вам буде незвично та, навіть, дещо важкувато. Але з часом ви вивчите необхідну лексику, зануритеся у потрібне мовне середовище та почнете сприймати іноземні слова та фрази без зайвого зазирання у словник.

Використовуйте стікери

Цей метод ідеально підходить для запам’ятовування іменників. Пишіть назви побутових предметів на стікери та клейте на їх відповідники. Кожного дня змінюйте підписані речі, щоб очі звертали увагу на стікери, та запам’ятовуйте нові слова. Метод ідеально підходить для початкового освоєння іноземної мови, коли ви ще не знаєте, що двері англійською «door» або стіл німецькою «tisch». Наклеювання стікерів з іноземними словами на предмети допоможе вам вивчити за тиждень до 50 слів. Але у цього методу є суттєвий мінус – він не допоможе здобути навичок граматики та не надто розширить ваш словниковий запас.

Слухайте іноземну мову в русі

Поліглоти стверджують, що краще слухати аудіокниги, уроки іноземної мови чи повторяти слова, коли ви знаходитеся в русі на свіжому повітрі. Тому ранкова пробіжка або дорога до роботи – ідеальний час, щоб вивчити нові фрази іноземною мовою. За словами поліглота Олександра Аргуельєса, заняття в аудиторії змушують людей сутулитися та не дають потрібної концентрації на матеріалі. Він стверджує, що тим студентам, що вчили іноземну мову в русі, цей процес давався набагато легше, ніж тим, хто навчався в класі.

Дивіться фільми у мові оригіналу

Перегляд фільмів та серіалів іноземною допомагає вам краще сприймати та розуміти мову на слух. Ви можете розпочати зі стрічок із субтитрами, щоб не упустити важливих деталей. Обирайте фільми за рівнем своїх знань та вдосконалюйте їх. Якщо ви вивчаєте англійську мову, то вам може стати в пригоді наша підбірка з десяти найкращих фільмів та серіалів для її вдосконалення.

Ведіть щоденник

Найкраще вивчити нові слова та принципи побудови речень іноземною мовою – вести щоденник. Описуючи свої побутові проблеми, щоденні справи та переживання, ви закріпите власні знання та зробите використання іноземної мови для себе звичною справою.

Важливо пам’ятати, що будь-який задум має успіх лише тоді, коли над ним регулярно працюють. Тому, якщо ви будете дивитись раз у місяць фільм іноземною чи тиждень вестимете щоденник, навряд чи кінцевий результат вас потішить.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також