Дехто скаже, що це нереально – активно підтримувати професійне життя та бути гарною мамою чи батьком. Намагатиметься схилити вас до вибору: борщі, домашні завдання, дитячий сміх (нудний домашній день бабака, телешоу для домогосподарок, фінансова залежність) або повага колег, задоволений шеф, фінансовий успіх (покинуті діти, що ростуть, не відчуваючи вашої любові).

Можливо, такі люди просто заспокоюють своє власне почуття провини за те, що їм не вдалося. Мовляв – інакше було неможливо, тож я все правильно зробив. Можливо, компенсують почуття власної неповноцінності. А може це до вас говорить маленька ображена дитина, яку через роботу не помічали батьки – ваш власний життєвий досвід.

Ми тут у редакції впевнені, що не потрібно відмовлятися від важливих частин життя через страх та сумний досвід. Тож досить скиглити, усе можливо, якщо мати план! А краще – декілька планів!

У дітей шкільного віку короткий день: як правило, вони звільняються о першій чи о третій. Потрібно якось забирати їх зі школи, готувати їсти, допомагати з уроками та проводити час поза школою. До того ж, у дітей постійно з’являються канікули,  скорочені дні, карантини та інші неочікувані події. Діти часто хворіють. У своїй дитячо-садковій або шкільній тусовці вони постійно обмінюються бактеріями та вірусами, тож передбачити ранок, коли ваша дитина скаже вам таке страшне та кволе «кахи», неможливо.

Тож які є варіанти?

Домовитися з роботодавцем

Сьогодні багато роботодавців стали більш відкриті до компромісів, ніж були кілька років тому. Вам слід обговорити можливість декілька днів на тиждень працювати з дому. Зрештою, це може повільно перетворитися на 4 з 5 днів вдома. Та якщо вам вдасться домовитись, переконайтеся, що якість вашої роботи не страждатиме. Впевніться також, що колеги зможуть постійно бути з вами на зв’язку.

Перейти на фріланс

Сьогодні все більше людей переходять на подібний вид зайнятості, адже часом зарплатня не менша за офісну або будь-яку іншу, прив’язану до локації та часу, а зайнятість менша, гнучкіша та комфортніша. Переваг насправді безліч: можливість не витрачати час на гроші дорогу до роботи, на підбір одягу, макіяж, пакування їжі з собою. Можна спокійно відправити дитину до школи, і зайнятися своїми справами.

До того ж, часто вдома легше зосередитися. Наврядчи на роботі ви витрачаєте усі 8-9 годин продуктивно, правда ж? Часто 2-3 години щодня ми просто марнуємо на «щось». А вдома це «щось» можна витрачати продуктивно на потреби своєї сім’ї чи на себе. До того ж, роботу можна перенести на ранок або на вечір, в залежності від планів і власних біоритмів. Ідеально.

Копірайтер, SMM-спеціаліст, web-дизайнер, фото-редактор, фотограф, репетитор, перекладач, стиліст, спеціаліст з манікюру, програміст, массажист – от неповний список професій, які можна опанувати, аби поєднати стабільний прибуток, самореалізацію та сім’ю.

Щоправда, у кожної із них є нюанси, які треба враховувати, переходячи на фріланс. Найуніверсальніша проблема – це необхідність знайти на налагодити декілька джерел замовлень, аби забезпечити стабільну роботу. Ще краще – опанувати декілька суміжних напрямків. У такому разі ви зможете приймати більше замовлень та не знудитеся в одному виді діяльності.

Варто взяти до уваги, що при такому виді зайнятості юридично бажано оформити себе як фізичну особу підприємця, аби сплачувати податки та отримувати соціальні гарантії від держави.

Розпочати власний бізнес

Ви можете відкрити онлайн-магазин. Шити одяг, сумки, придумати цікавий дизайн та друкувати його на шоперах та футболках. Закуповувати товари на знижках у Європі та продавати в Україні. Спробувати себе у системі дропшипінгу. Підшивати або шити знайомим одяг на замовлення. Варіантів безліч!

Знайти роботу зі змінами

Можливо, ідеальним варіантом для вас буде працювати в нічну зміну, тоді як ваш партнер працює вдень. Також корисною опцією може стати робота, що передбачає графік 2 через 2 дні. Таким чином через кожні 2 робочі дні у вас буде цілих 2 дні вільного часу, який ви зможете проводити із близькими. Такі роботи, до прикладу, ви можете знайти серед вакансій персоналу аеропорту, аптек, мед закладів тощо.

Найголовніше – не зупинятися, доки ви не знайдете роботу, що не заважатиме вам бути поряд із сім’єю і спостерігати, як ростуть ваші діти.

Інші статті по темі: 

«Я свідомо обирала символічні гроші в обмін на досвід роботи»: фрілансерка Анастасія Баранник – про тернистий шлях до професії, зарплату та репутацію

Хобі як бізнес: що потрібно знати та як діяти