Літо у великому місті: як отримати користь, поки всі відпочивають

На літню пору року традиційно припадає найбільша кількість відпусток. Хтось проводить їх у теплих краях, хтось відправляється у Євротур, а хтось воліє відпочивати на дачі. Але є і такі, хто з деяких причин змушений відмовитись від літніх подорожей і залишитись у великому місті. На перший погляд може здатись, що гіршого годі й бажати: бетонні джунглі у спеку не надто приваблюють око і несприятливо впливають на організм. Але все не так погано. Адже літом у місті можна знайти багато чого корисного, поки всі відпочивають і не заважають вам.

Людей менше, можливостей – більше

Літом великі міста залишає більшість студентів, також дітей відвозять у табори та до бабусь, працівники йдуть у відпустки. Тому в годину-пік на дорогах набагато менше автомобілів, а у громадський транспорт не потрібно набиватись як у рукавичку з однойменної казки. За таких умов, дорога на роботу буде набагато приємнішою. До того ж, улітку через відсутність людей набагато вигідніше відвідувати різноманітні курси чи стажування. Це чудова нагода для вас вивчити іноземну мову або навчитися професійно обробляти фотографії без великих фінансових затрат.

Міжсезонні розпродажі

Влітку брендові магазини одягу, електроніки та інших потрібних речей влаштовують великі розпродажі, на яких можна придбати омріяні речі зі знижками у 50-70%. Вигідними покупками потім похизуєтесь перед колегами, які кусатимуть лікті, що за своїм відпочинком вони пропустили такий шопінг.

Місцевий туризм

Якщо ви так мріяли прогулятись вузенькими вуличками старовинних європейських міст, а довелось залишитися у робочому строю, не варто впадати в депресію. Придумайте собі вихідну програму прогулянок рідним містом. Подумайте, які місця ваші найулюбленіші, але через постійну зайнятість ви там буваєте дуже рідко, і додайте їх у свій туристичний список.

Також запишіть туди місця, музеї чи галереї, де ви ніколи раніше не були, відкривайте знайоме вам місто з іншої сторони. Якщо у себе в місті ви вже все бачили і вас все дратує, вирушайте туристом у сусіднє. Визначте, що підходить за відстанню і враженнями.

Пляж ніхто не скасовував

Для тих, хто мріяв ніжитись під сонечком і слухати морський прибій, також є вихід – міський пляж. Звичайно, він поступається турецькому узбережжю, але не акцентуйте увагу на недоліках. На пляжі ви зможете загоряти і плюскатись у ніжній водичці. Такий відпочинок розслаблює, заряджає силами і допомагає організму краще пережити літню спеку, яка у великому місті відчувається особливо гостро.

Ідеальний режим

Схід сонця і пісні перших півнів: літом особливо приємно прокидатись рано-вранці. Це чудовий привід нарешті налагодити свій режим дня і навчитися вставати без будильника. Спробуйте прокидатись в однаковий час кожного дня, не вживати звечора важку їжу та алкоголь. Літо сприятливо впливає на відмову від солодощів і заняття спортом.

Якщо ж фізкультура вас дратує ще зі школи, для здоров’я будуть корисними і піші прогулянки свіжим повітрям, влітку погода як ніколи сприяє цьому.  Можливо, саме зараз вам вдасться розпочати і зробити звичкою здоровий спосіб життя?

Час на себе

Не потрібно всі вільні хвилини літа думати про те, що ви одні залишились у місті, і як вам не пощастило. Дорогоцінний вільний час витрачайте на щось цікаве. Прочитайте книги, які давно хотіли і на які у вас не вистачало часу. До того ж, літом це можна робити у парку чи лісі, сховавшись від міського шуму і спеки, та насолоджуючись співом пташок. Ходіть у кінотеатри. Влітку тут також менше людей і можна зловити привабливі акції. Робіть те, що вам подобається і що приносить насолоду.

Літо – це пора чудових можливостей, навіть якщо ви проводите його у великому місті. Тому не варто сумувати, роззирніться навколо і починайте насолоджуватись його красою, використовуючи з користю кожну хвилину.

Інші статті по темі: 

Байдикуй так, наче ніхто не дивиться: чому лінощі – це корисно?

Далай-лама, голуби і лиходії: 5 причин прокидатися раніше

Робота після відпустки: 10 правил, які допоможуть не впасти в депресію

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також