Кожного дня ми проводимо в офісі 40% свого часу. Тому важливо, щоб перебування на роботі було комфортним. Вже давно пройшли ті часи, коли для працівника в офісі важливими були наявність освітлення та опалення.

Зараз, в епоху фрілансу, компанії, що турбуються про свою репутацію і серед клієнтів, і серед співробітників, намагаються вдосконалити робоче місце, зробити офіс максимально сучасним і комфортним. В описі вакансій все частіше серед переваг роботодавці називають «комфортний офіс», «наявність ігрової кімнати», «безкоштовна кава і печиво» тощо.

Дослідники встановили, що приємне робоче місце впливає на задоволеність роботою працівників і мотивує їх виконувати свої обов’язки краще. До того ж, більша частина з тих, хто шукають роботу, віддають перевагу пропозиціям з кращим офісним приміщенням.

Важливість оновлювати офіс першими усвідомили компанії-гіганти Facebook і Google. Вони задали тренди умов, в яких повинно працювати сучасне покоління, і їх почали наслідувати великі та маленькі компанії по всьому світу.

Ідеально обладнаний офіс приваблює не лише працівників, а й клієнтів чи партнерів. Набагато приємніше проводити переговори в комфортних умовах вашого офісу. Це запам’ятовується, додає статусності вам та компанії, в якій ви працюєте, і приваблює нових клієнтів.

Яким повинен бути ідеальний офіс?

Тепер сучасний офіс не обмежується лише «open space». Його дизайн повинен демонструвати специфіку компанії, відповідати її принципам, говорити її цінностями. Наприклад, офіс фінансової установи і дизайнерське бюро повинні виглядати по-різному. Так, в Google розуміють, що офіс компанії, де створюють нові технології, не може залишатися у минулому столітті. Для того, щоб продукти компанії були інноваційними, працівники повинні бути креативними, а надихати їх повинно все навколо.

Стилізований офіс налаштує працівника на роботу і стане цікавим для клієнтів та партнерів. Але психологи радять залишити простір для дизайнерського креативу кожного співробітника і дати їм змогу власноруч обставити своє робоче місце. Працівники повинні створити умови на своєму столі, які будуть комфортними та затишними саме для них. Працюючи в офісі, ви повинні відчувати себе як удома, щоб у вас не виникло бажання залишити все і стати фрілансером.

Крім комфортного робочого простору, сучасний офіс повинен бути обладнаний зонами відпочинку. Традиційною є наявність кухні з кавовою машиною, холодильником та іншими атрибутами смачних обідів, де працівники зможуть відпочити від роботи і нікому не заважати ароматним борщем. Сучасні офіси також можуть похвалитися ігровими кімнатами, бібліотеками, кінотеатрами чи навіть зонами для барбекю. Останнім часом в Україні набувають популярності офіси з терасами, де відкривається мальовничий вид на місто. Погодьтеся, розв’язувати важливі питання і насолоджуватися ароматною кавою в таких місцях набагато приємніше.

Сьогодні офіси стають більше неформальними і нагадують домашній інтер’єр. Тут все частіше з’являються м’які диванчики та крісла, робоче місце перестає бути фіксованим, і, втомившись за столом, працівник з легкістю може переміститися в комфортне йому місце, щоб продовжити там свою роботу.

У таких «домашніх» офісах співробітники часто разом збираються на чай чи каву, приносять один одному квіти, а начальство балує сезонними фруктами чи солодощами, влаштовують тематичні дні (як-от день кавуна чи морозива в офісі rabota.ua). Чим не сімейна обстановка? Саме в таких умовах хочуть працювати більшість людей, саме в такі офіси хочеться повертатися щопонеділка і розповідати про них знайомим.

Сучасний офіс – це не просто чотири стіни і столи з комп’ютерами.  Перш за все, це місце, куди хочеться повернутися, де ви відчуваєте себе затишно і де все навколо спонукає вас до праці. Тому роботодавці, що слідують трендам і не скупляться інвестувати в комфорт офісного приміщення, заслуговують особливої похвали.

А як виглядає ваше ідеальне місце роботи?

Інші статті по темі: 

Фріланс чи офіс: де працюється краще?

Бібліотеки в офісах: про корпоративну культуру читання, найпопулярніші книги та чим вони корисні у роботі

Як зберегти лад на робочому столі: 8 принципів