Nash Format

Якщо ви хочете досягти успіху у своїй професії, без налаштованості на постійне навчання та розвиток не обійтись. Це підтверджують сотні історій успіху. І щоби допомогти українським спеціалістам рухатися в напрямку самовдосконалення, онлайн-журнал The Point продовжує рубрику «Бібліотека профі». Щомісяця ми публікуватимемо добірку найкращих книг, які стануть у нагоді для різнобічного професійного розвитку. Ми вже представили книги, що допоможуть в роботі менеджеру будь-якого рівня, а також книжки для професійного розвитку маркетологів. Сьогодні – пропонуємо видання для керівників, які хочуть навчитися бути справжніми лідерами та досягати успіху разом зі своєю командою.

Партнер рубрики – видавництво та інтернет-магазин «Наш формат».

«Націлені на результат. Що насправді мотивує людей» Сьюзен Фовлер

Раціональні рішення та розумне лідерство: 6 книжок, як стати супербосом

Якщо ви хочете збудувати потужну команду, ви не зможете обмежитися закликами працювати ефективно, стверджує бізнес-коуч Сьюзен Фовлер. Але справа й не в фінансовій мотивації. Принаймні, не лише в ній. За словами Фовлер, у колективі має бути створене комфортне середовище, де люди довіряють один одному і не бояться проявляти ініціативу, а також розуміють важливість того, що вони роблять. «Ваше завдання як лідера – створити атмосферу близькості для співробітників, щоб вони могли: турбуватися про інших і відчувати турботу; мати тісні взаємини з іншими й не перейматися прихованими мотивами», – пише Фовлер.

Авторка пропонує систему мотиваційних орієнтирів, які допоможуть створити таке середовище. Звісно, потреба ставити завдання та слідкувати за дотриманням дедлайнів нікуди не зникне, але ви зможете створити умови, за яких ці завдання та дедлайни сприйматимуться як допоміжні інструкції.

«Менеджмент у стилі «Манчестер Юнайтед». Як стати чемпіоном» Алекс Ферґюсон, Майкл Моріц

Раціональні рішення та розумне лідерство: 6 книжок, як стати супербосом

Автор цієї книги – легендарна особистість у футбольному світі. Він протягом 26 років обіймав посаду тренера «Манчестер Юнайтед», і за цей час команда здобула неймовірну кількість перемог. У книзі Ферґюсон ділиться секретами лідерства, які він відкрив для себе, працюючи із цим клубом. «Певною мірою, ми всі були аутсайдерами життя, а такі люди мають два варіанти: або почуватись покинутими, злитись на навколишніх і скаржитись на несправедливість, або використати це почуття ізольованості, щоб гнати себе вперед і працювати. Я завжди казав футболістам: «Тієї миті, коли ми перестанемо працювати тяжче за суперників, ми перестанемо бути “Манчестером”», – розповідає Ферґюсон. Але книжка не лише про футбол. Вона містить засновані на колосальному досвіді універсальні уроки, як мотивують команду досягати поставленої мети. «Ви ніколи не допоможете людям виявити свої найкращі якості, якщо постійно триматимете їх сталевою хваткою. Для цього вони повинні поважати вас, звикнути до тріумфів і повірити, що здатні діяти краще», – відзначає колишній Ферґюсон.

«Бути босом легко. Бувай, неефективний менеджменте!» Брюс Тулґен

Раціональні рішення та розумне лідерство: 6 книжок, як стати супербосом

У світі відбувається епідемія неефективного менеджменту, стверджує експерт з лідерства та управління, засновник компанії з корпоративного навчання RainmakerThinking Брюс Тулґен. В результаті мільйони співробітників по всьому світу втрачають мотивацію, а власники бізнесів – гроші. За словами Тулґена, зараз багато керівників не здатні вести вдумливі розмови із своїми підлеглими, і потрібно допомогти їм організувати адекватний зворотній зв`язок, шукати та усувати помилки і коригувати курс. У цій книжці ви знайдете поради, як не стати жертвою цієї епідемії та навчитися дієвому управлінню. Однак, попереджає автор, тут немає простих однозначних рішень. Це набір проміжних інструментів, які допоможуть крок за кроком прийти до ефективного керівництва.

«Мислення швидке і повільне» Деніел Канеман

Раціональні рішення та розумне лідерство: 6 книжок, як стати супербосом

Ця книжка допоможе розвинути ще одну навичку, важливу для кожного керівника – вміння приймати зважені та раціональні рішення. Ми звикли думати, що мислимо раціонально. Але насправді часто наше мислення дурить нас. Психолог Деніел Канеман здобув Нобелівську премію за дослідження в області поведінкової економіки, показавши роль емоцій та оціночних суджень, які впливають на нас у момент, коли ми обираємо шлях чи робимо вибір. «Свідомість помічає лише деякі активовані ідеї; основна частина роботи асоціативного мислення відбувається приховано, ніби потай від нашого свідомого «я». Думку про обмежений доступ до власного розуму, звичайно, прийняти важко, адже вона не відповідає нашим відчуттям. Однак це правда: ми знаємо про себе набагато менше, ніж нам здається», – стверджує Канеман.

«Як керують найкращі» Брайан Трейсі

Раціональні рішення та розумне лідерство: 6 книжок, як стати супербосом

Брайан Трейсі – один з найвідоміших мотиваційних спікерів, автор бестселерів з продуктивності та тайм-менеджменту. Відомий, зокрема, завдяки методиці пріоритизації завдань «З`їж цю бридку жабу», яка передбачає перенесення найбільш складних та неприємних справ на початок дня. Ця книжка – інструкція, як розвинути у собі лідерські якості. У ній  Трейсі акумулює різноманітні поради для управлінців, наголошуючи на важливості командного підходу. «Ваше вміння наймати та утримувати на роботі найкращих людей визначає ваш успіх як лідера більше, ніж будь-який інший фактор», – відзначає Трейсі. Також автор робить великий акцент на внутрішній готовності сприймати себе як лідера. «Чим більше ви стаєте лідером у душі, тим більш ефективними є всі ваші заходи як керівника», – відзначає він.

«Супербоси. Як видатні лідери плекають таланти» Сидні Фінкелстін

Раціональні рішення та розумне лідерство: 6 книжок, як стати супербосом

Сидні Фінкелстін – американський дослідник бізнес-стратегій та лідерства. Він вивчив сотні прикладів успішних людей, провів інтерв`ю з величезною кількістю керівників компаній і помітив одну особливість: існують керівники, які вміють формувати довкола себе мережу талантів. Цих керівників Фінкелстін почав називати супербосами. Такі керівники можуть навантажити працівника величезною кількістю завдань, бути суворими та вимогливими, їх можуть не любити, але їхні співробітники все одно виконують усі завдання і роблять це з задоволенням. За словами Фінкелстіна, відрізнити супербоса від керівника-деспота можна, поставивши кілька запитань. Наприклад: чи озвучує керівник візію, чи надихає працівників ця візія, чи зрозуміло співробітникам, наскільки вони відповідають вимогам. Якщо відповідь на ці запитання ствердна, то, ймовірно, перед вами супербос. У цій книжці Фінкелстін намагається дослідити, у чому секрет цих лідерів та як перетворитися на супербоса.