Ми звикли думати, що фільми – це казочки для дорослих, які дивляться, щоб отримати емоційні та естетичні враження. Проте часто у героїв можна навчитися чомусь корисному – наприклад, коли йдеться про навички роботи з підлеглими. Або, якщо дуже не пощастило з керівником, помріяти: як воно могло б бути у кращому світі.

«Джобс: Імперія спокуси» (jOBS)

https://www.youtube.com/watch?v=eDOEw-t84J8

Стів Джобс увійшов у історію як керівник, який вміє надихати своїми ідеями інших. Він вірив у те, що змінює світ, і достатньо єдиного погляду навколо, щоб погодитися: йому це вдалося. У байопіку Джобс постає як людина та лідер, повний протиріч. Але те, як чітко він бачить місію та як легко захоплює нею оточуючих, розуміє філософію продукту, якому присвячує життя, сміливість ризикувати та приймати різні, іноді – дуже непопулярні рішення… Це вражає. Кіно про технології як натхнення та мистецтво, та стиль лідерства, який намагаються скопіювати мільйони керівників, зазвичай – невдало.

«Стажер» (The Intern)

У Ненсі – керівниці інтернет-магазину, що наймає на роботу 70-річного стажера за спеціальною програмою, взагалі складно знайти недоліки: вона любить працювати та коректно спілкується з підлеглими. Але особлива чеснота героїні як лідера – те, з якою готовністю та повагою вона ставиться до особливостей свого помічника. Так, він дещо старомодний – то й що? Покоління різні – і в цьому є великий потенціал. І далекоглядні роботодавці, які стежать за тенденціями розвитку ринку праці, вже вчаться його використовувати.

«Меч короля Артура» (King Arthur: Legend of the Sword)

Це кіно варто подивитися хоча б для того, щоб нагадати усім, хто мріє сидіти на високому троні (або в шкіряному кріслі): влада – це не привілей, а величезна відповідальність, а в темні часи – навіть тягар. Із нею необхідно вчитися вправлятися, інакше без жертв не обійтися. Влада – не для всіх, і не кожний, хто шалено її бажає, вартий і здатний втримати в руках.

«Троя» (Troy)

Є безліч управлінських інструментів, але один принцип не втрачає своєї актуальності століттями: найкраще працює власний приклад. Підлеглі роблять не те, що декларується, а те, що вони бачать – і в цій стрічці обидва фактичні ватажки – і Ахілес, і Гектор – керують арміями саме за таким законом.

«Людина, яка змінила все» (Moneyball)

Проблема не в тому, що усі мають вади – або, якщо висловитися «політкоректно», зони для розвитку. Це аксіома. Проблема в тому, що не усі керівники вміють «міксувати» працівників у команді так грамотно, що навіть середнячки показують чудовий результат. І поки одні полюють на A-players – інші з успіхом створюють круту команду з людей, далеких від ідеалу. Як Біллі Бін, який відкрито визнає вади гравців у своїй команді, але це не заважає йому ставити амбітні цілі та досягати їх. А також це наочний приклад того, яку силу мають дані, якщо правильно їх інтерпретувати – у будь-якій галузі.

«Король Лев» (The Lion King)

«Де інші дивляться, що взяти, справжній король дивиться, що він може дати». Справжній художньо оформлений урок про те, як мудро керувати прайдом, і як важливо вчасно підготувати для себе достойного наступника. Не дарма саме це – один із критеріїв успішності босів у багатьох сучасних компаніях.

«Темні часи» (Darkest Hour)

«Ніколи, ніколи, ніколи не здавайся» – неймовірно, яку силу можуть мати прості, здавалося б, слова. Вінстон Черчіль став прем’єр-міністром у неймовірно важкі часи. Чудова ілюстрація про темні куточки влади – необхідність приймати найтяжчі рішення, шукати компроміси і працювати пліч-о-пліч із людьми, з якими важко навіть знаходитися в одній кімнаті. Усе заради великої справи. І завдяки непохитній вірі у своїх людей.

«Панда Кунг-Фу» (Kung Fu Panda)

«Я не намагаюся зробити тебе мною. Я намагаюся зробити тебе собою». А як часто керівники чинять навпаки – заперечують будь-яку індивідуальність підлеглих та ліплять із них власних «аватарів»? Майстер Шифу, який навчає незграбного пузатого панду бойовим мистецтвам, – взірець мудрого управління: використовує особисті мотиви (у когось це потреба у визнанні, у когось – смаколики), вчить знаходити енергію ци (природну силу) та внутрішній спокій (так, піклування про ментальне здоров’я в тренді).

Інші статті по темі: 

Зона ризику: 10 фільмів про найнебезпечніші професії

ТОП-10 фільмів і серіалів для вивчення англійської мови