Забути про роботу: 5 правил, що допоможуть з головою зануритися у відпустку

Ситуація, коли доводиться засмагати на пляжі і вести ділову переписку одночасно, знайома багатьом. Після такої відпустки ви не відчуваєте заряду енергії, повертаєтеся на роботу роздратованими і переконуєте себе, що краще взагалі не відпочивати, бо без вас все робилось неправильно. Але вчені наголошують, що подібні переконання шкідливі для здоров’я, і щороку ви повинні відпочивати мінімум три тижні (не обов’язково підряд).

Ті, хто вважають, що відмова від відпустки йде на користь справі, дуже помиляються. Адже без належного відпочинку ваша продуктивність знижується, втома накопичується, що може призвести до професійного вигорання і проблем зі здоров’ям. Для багатьох відпустка є необхідною складовою робочого процесу, але відмовити собі у перевірці робочих чатів чи спілкуванні з діловими партнерами буває дуже важко. Тому дамо декілька порад, що дозволять зануритися у відпочинок з головою.

До відпочинку потрібно підготуватися

Постарайтеся завершити початі справи і не розпочинати нових до відпустки. Якщо ви керівник, призначте підлеглого, що виконуватиме ваші обов’язки за вашої відсутності. Якщо ви рядовий працівник, введіть колегу в курс вашої роботи і повідомте про це начальника. Не забудьте попередити ваших ділових партнерів про свою відпустку і залишити їм контакти людини, що буде з ними співпрацювати. Можна також налаштувати автоматичну відповідь на листи чи телефоні дзвінки, у якій ви повідомите, що знаходитеся у відпустці, хто вас заміняє та куди вам писати, якщо виникли дуже термінові питання саме до вас.

Все не настільки термінове як здається на перший погляд

Якщо ви аж ніяк не можете залишити свою роботу без нагляду чи вважаєте, що без вас не обійдуться, визначте конкретний відрізок часу, коли будете вирішувати робочі питання. Рідко трапляються настільки термінові ситуації, які не можуть зачекати декілька годин. Поява гаджетів, що дозволяють завжди і скрізь залишатися на зв’язку, тільки ускладнила нам життя, адже замість того, щоб відпочивати, багато хто продовжує працювати, але з телефону. Аби втриматися від спокуси перевірити пошту на пляжі, відключайте зв’язок і вмикайте його лише в ті години, які оговорили завчасно.

Плануйте відпустку

Оберіть вид відпочинку, що підходить саме вам, який дасть можливість насолоджуватися кожною хвилиною і не думати про роботу. Детально розплануйте все, що хочете побачити і встигнути зробити за період відпустки. Тоді ваш день буде переповнений новими враженнями, а це допоможе абстрагуватися від робочих проблем і отримати свою дозу емоційної підзарядки.

Не соромтеся відпочивати

Виявляється, більше половини працівників відчувають себе винними від того, що йдуть у відпустку. Вони вважають, що за їх відсутності колеги мусять робити їх роботу або підлеглі будуть вважати керівника не надто відданим своїй справі. Але у законному відпочинку немає нічого ганебного! Не думайте, що ви цього не заслужили, адже ви віддано працювали і відпустка вам просто необхідна. Тим більше, що останні дослідження показали: після відпочинку працівники стають набагато продуктивнішими і краще справляються із важкими завданнями.

Повертатися потрібно правильно

Якщо ви дотрималися вищеперерахованих порад і вам вдалося відпочити від роботи, головне не зіпсувати цей ефект під час повернення в офіс. Залиште собі в запасі день-два для того, щоб налаштуватися на робочі справи, увімкнути месенджери і спланувати перший робочий день. Не намагайтеся зробити всі справи, що накопичилися, відразу, дайте собі можливість у нормальному ритмі увійти в робоче життя.

Пам’ятайте, що відпустка – це не просто час, коли ви не ходите на роботу. Перш за все, відпочинок приносить користь вашому здоров’ю: фізичному і психологічному. До того ж, після відпустки у працівників з’являється більше сил та енергії на роботу. Відпочивайте правильно і отримуйте задоволення як від кожного дня відпустки, так і від робочих буднів.

Інші статті по темі: 

Work-life balance: 5 основних правил для досягнення гармонії

10 мобільних додатків, що врятують вашу подорож

Літо у великому місті: як отримати користь, поки всі відпочивають

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також