Карантин в Україні триває вже понад три тижні. За цей час страхи перед економічною кризою та невідомим майбутнім сковують українців ще більше, ніж боязнь вірусу. Дехто вимушений був піти у відпустку власним коштом, інші – втратили звичний дохід або, навіть, роботу. Тому часто стали з’являтися думки змінити свою посаду у невеликій компанії на щось більш стабільне. Дехто планував перейти в іншу компанію до введення всіх обмежень, а зараз отримав таку бажану пропозицію про роботу. Проте, як бути тепер? Чи варто змінювати роботу у період нестабільності, адже ризики можуть бути невиправданими?

Пошук роботи розпочатий до карантину

Ви планували навесні знайти високооплачувану роботу, що приноситиме вам задоволення. Тому склали резюме та відшукали для себе найбільш перспективні вакансії ще на початку березня. Можливо, ви навіть встигли сходити на декілька співбесід та отримати job offer. Але тепер сумніваєтеся, чи зможе компанія «вижити» в кризу, чи не звільнять вас в першу чергу, як недосвідченого новачка, чи

зменшать вам обіцяну заробітну плату тощо. Експерти радять оцінити ризики, проаналізувати те, що у вас є зараз і що ви отримаєте та прийняти виважене рішення.

Сфера діяльності компанії

Зараз вже всі точно знають, які галузі найбільше страждають від запровадженого карантину. Тому, якщо основна діяльність компанії, в яку вас запрошую на роботу, до прикладу, пасажирські перевезення, то вона може і не пережити кризу або ж зазнати втрат, через які буде змушена скорочувати кількість працівників чи їх доходи.

Важливість вашого напряму діяльності для компанії

Тут все просто: компанія, що займається збутом побутової техніки навряд чи в першу чергу звільнить менеджера з продажу, а от юридичний відділ може «прорідити».

Важливість саме вашої посади

Якщо ви ледь не єдина людина у компанії, що зможе виконувати певну роботу без якої неможлива нормальна діяльність компанії, то вам скорочення не таке страшне. Але якщо вашу вакансію відкрили, щоб розвантажити спеціаліста, описаного вище, то в умовах кризи таку посаду, скоріш за все, скоротять однією з перших.

Головний принцип, яким потрібно керуватися під час вибору роботи у період нестабільності, – це зміна «пошуку кращого життя» на «виживання». Адже набагато краще отримати нехай і меншу заробітну плату, але стабільно, а не велику лише два рази.

Пошук роботи під час карантину

Згідно з опитуванням, проведеним агентством Info Sapiens, 16% українців втратили свій сімейний дохід. Тож про зміну роботи у розпал карантину задумується чимало людей. Добре, що роботодавці не припиняють шукати потрібних спеціалістів у свої команди. До того ж, у теперішніх умовах компанії пропонують новим кандидатам дистанційну роботу. З найпопулярнішими вакансіями віддаленої роботи ви можете ознайомитися за посиланням.

Проте, перш ніж вирішити спалювати всі мости та відправлятися у невизначений світ, також варто оцінити ризики. Проаналізуйте, наскільки жахливо складається ситуація у компанії, де ви працевлаштовані зараз, та спробуйте спрогнозувати, що чекає її після завершення карантину. Можливо, звільнятися та шукати нову роботу менш вигідно, аніж перечекати, коли все нормалізується?

Для тих, хто не хоче звільнятися зі стабільної компанії, яка поки не може забезпечити вас роботою чи звичним рівнем доходу, експерти радять на час карантину опанувати інші галузі. Так, сьогодні ви знайдете багато вакансій у службах доставки чи продуктових супермаркетах. Можливо, для вас це гарна нагода отримати звичний дохід. А хто вирішив, що все ж змінити роботу варто, радимо підійти до її пошуку набагато ретельніше, ніж у «мирний» час. Адже конкуренція на ринку праці зараз дуже висока, але шанси є. Як правильно шукати роботу в період нестабільності, читайте у нашому матеріалі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!