Часом на інтерв’ю мета роботодавця – не тільки дізнатися про вас та оцінити ваші ораторські здібності, але й поспостерігати за вашою реакцією на стресову ситуацію. Для цього вам можуть задавати дещо провокативні питання. Ми зібрали популярні «незручні» питання та сформулювали найкращі відповіді на них, аби наших читачів неможливо було заскочити зненацька!

До кожної відповіді намагайтеся навести приклад з власного досвіду. Це – 50% гарантії успішної співбесіди.

Як ви ставитеся до поразок та невдач?

Неправильна відповідь: «Насправді – жахливо. Я дуже вразлива людина з хворобливою самооцінкою, тож я складно «відходжу». От наприклад, останнє місце роботи я лишила через невдалий проект. Хотіла просто почати все з чистого листа».

Правильна відповідь: «Звичайно, як і будь-яка людина, я не радію невдачам. Проте я розумію, що це нормальна частина робочого процесу. Не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Я намагаюся вчитися на своїх помилках, аналізувати, що саме я роблю не так, і уникати цього в майбутньому. Невдачі допомагають мені покращувати стратегію та вказують на сфери, де мені потрібна додаткова самоосвіта. Тож поразки мене не лякають, хоч я й намагаюся їх уникати».

Як ви справляєтеся зі стресом?

Неправильна відповідь: «Як усі. Намагаюся відіспатися на вихідних, ледь видираюся з ліжка у понеділок, а вечір п’ятниці проводжу у барі. Не пам’ятаю, коли востаннє нормально відпочивала».

Правильна відповідь: «Насправді, невеликий стрес для мене – гарний мотиватор, аби дотримуватися дедлайнів та бути продуктивною. Та все ж, я намагаюся планувати час так, аби впевнено та спокійно працювати, не створюючи для себе стресових ситуацій. Коли ж такої уникати не вдається, бо вона, наприклад, виникла не з моєї вини, я концентруюся не на почутті знервованості та тривоги, а на тому, як вирішити проблему. До того ж, я уважно ставлюся до свого психологічного здоров’я і заздалегідь планую відпочинок, аби уникнути вигорання».

Якби ви могли заново прожити останні 10 років життя, щоб ви змінили?

Будьте обережні: на це питання дійсно не треба давати відвертої відповіді. Особливо небезпечно вдаватися у подробиці особистого життя або рефлексувати.

Правильна відповідь: «За останні 10 років я пережила унікальний досвід, який привів мене сюди, до вас, зробив мене такою людиною, якою я є сьогодні. Я дуже вдячна долі за можливості, що я мала, та людей, що зустріла. Я нічого б не змінювала».

Розкажіть про своє найбільше розчарування

Неправильна відповідь: «Моє найбільше розчарування – мій колишній шеф. Я намагалася зробити усе, аби мене підвищили, але виявилося, що підвищення він вже давно пообіцяв своїй коханці».

Правильна відповідь: «Колись я мріяла стати співачкою, але провалила вступні екзамени і пішла вчитися на юриста. Проте без цього я б не досягла того успіху, яким можу похвалитися сьогодні і навряд чи стільки б заробляла». Або: «Я забагато працював на четвертому курсі і не зміг вступити до магістратури. Проте той досвід роботи, який я отримав натомість, дозволив мені досягти висот у моїй професії, тож я більше не жалкую про це».

Вам щастить?

Неправильна відповідь: «Ні. Є люди, яким усе дістається просто, без жодних зусиль. Я не з таких».

Правильна відповідь: «Вважаю, що мені дуже щастить на гарних людей, і взагалі – я завжди вдячна долі з все, що маю».

Розкажіть про свої слабкі сторони

Неправильна відповідь: «Я завжди запізнююся, так, наче мені пороблено. Мабуть, я навіть на свій похорон спізнюсь. Ха!» Або: «Я жахлива перфекціоністка. Не можу заснути, доки щось неідеально зроблено».

Правильна відповідь: «Я помітила, що часто не дуже позитивно сприймаю критику на свою адресу. Проте я багато працювала над цим, тож зараз будь-яке зауваження я намагаюся перетворювати на матеріал, що допомагає мені працювати над собою. Або: «Раніше я дуже часто запізнювалася, проте я подолала цей недолік, вдосконаливши навички тайм-менеджменту».

Який найбільший проступок зійшов вам з рук?

Неправильна відповідь: «Одного разу я зірвала презентацію для іноземних колег, бо проспала. Проте мене не звільнили, бо я була донькою директора філіалу».

Правильна відповідь: «Під час навчання я пів року працювала закордоном, а у деканат приніс підробну довідку про хворобу. У деканаті мене викрили, проте, на щастя, я гарно навчалася та успішно склала додаткові екзамени. Більше я так ніколи не ризикувала».

За що вас часто критикують?

Неправильна відповідь: «Я жахливо жартую. Дуже образливо, часом перетинаю особисті межі».

Правильна відповідь: «Мені казали, що я намагаюся здаватися «ідеальною», наче в мене немає недоліків. Часто через це я здаюся дуже формальною, «холодною». Це відлякує. Проте я працюю над цим, бо розумію, що гарний керівник не боїться показувати, що він – звичайна людина зі своїми проблемами. Так він викликає більше довіри».

Чому ви не працювали цілий рік?

Неправильна відповідь: «У мене був нервовий зрив і я лікувалася».

Правильна відповідь: «Мене звільнили через скорочення і я знайшла тимчасовий підробіток у кол-центрі. Проте робота була монотонною, хоч і добре оплачуваною. Я заощадила грошей, і пішла отримувати другу вищу освіту психолога, про що давно мріяла».

Що вам не подобалося на минулому місці роботи?

Неправильна відповідь: «Забагато понаднормової роботи та замала винагорода». Або: «Мені швидко набридло, бо я зараз у процесі пошуку себе і ще не дуже точно розумію, чого хочу».

Правильна відповідь: «Насправді мені все подобалося, проте з часом я зрозуміла, що «переросла» посаду і робочі обов’язки, та хочу спробувати працювати на більш відповідальній роботі, вирішуючи складніші задачі. Люблю приймати виклики».

Розкажіть про свого найкращого та найгіршого шефа

Неправильна відповідь: «На попередньому робочому місці менеджер був занадто прискіпливий, завжди придирався до того, що я запізнювалася на 5 хвилин».

Правильна відповідь: «Мій найкращий керівник – директор філіалу, у якого мені пощастило навчитися делегуванню обов’язків та трабл-шутингу. Він помітив у мені потенціал та своїм прикладом навчив, що немає неможливих задач – усе можна вирішити завдяки гарному плануванню та творчому підходу. Нажаль, це перший шеф, у якого я мала змогу повчитися цьому».

Чому вас звільнили?

Неправильна відповідь: «Бо я не витримувала навантаження і зрештою завалила проект». Або: «Мені так остогидла моя робота, що я почала працювати абияк, бо звільнитися мені не вистачало рішучості».

Правильна відповідь: «Звільнення насправді стало дуже бажаним етапом моєї кар’єри. Я нарешті отримала можливість подумати над тим, яка робота більше пасуватиме моїм знанням і навичкам, та у якій я зможу більше себе реалізувати. Згідно з описом вакансії – ваша пропозиція – це саме те, що я шукаю».

Бажаємо успішної співбесіди!

Інші статті по темі:

Змовчати не можна казати: про що не варто говорити на співбесіді

Як провалити співбесіду: 10 шкідливих порад

Чому вас не запросять на другу співбесіду: 21 причина

Годі це робити: 13 офісних звичок, які розпечуть колег до білого жару

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!