Кар’єрні уроки від Ілона Маска, Стіва Джобса й інших успішних підприємців

Ділимося порадами від найвідоміших світових лідерів бізнесу та з’ясовуємо, чому це працює. У нашому матеріалі – найдієвіші лайфхаки для кар’єрного шляху та стратегії успіху в бізнесі від засновників багатомільярдних імперій. Розповідаємо, як і навіщо застосовувати їх на практиці.

Урок 1. Постановка цілей

Стів Джобс – співзасновник Apple

«Якщо ви робите щось, і у вас добре виходить, вам необхідно зайнятися чимось ще, а не зациклюватися на цьому занадто довго. З’ясуйте, що буде далі».

Концентрація на наступних цілях дозволяє зберігати натхнення й інтерес, підтримувати мотивацію на вашому кар’єрному шляху та не стояти на одному місці. Це все запобігає стагнації та вигоранню.

 • Ставте цілі правильно. Чітко сформулюйте, чого ви хочете досягти, оцініть, скільки на це необхідно часу, подумайте про те, що вам для цього потрібно, а що у вас вже є.
 • Відстежуйте прогрес. Слідкуйте за досягненням поставлених цілей і постійно оцінюйте, чи рухаєтеся ви у правильному напрямку. Розумійте свої цілі та усвідомлюйте, де ви знаходитесь. Робіть висновки щодо успіху за своєю інерцією.

Урок 2. Розв’язання проблем

Джефф Безос – генеральний директор, президент і засновник Amazon

«Якщо ви не володієте гнучкістю мислення, ви будете битися головою об стіну та не побачите іншого варіанту розв’язання проблеми».

Ніколи не зупиняйтеся, будьте відкриті до експериментів і ризиків, винаходьте та не здавайтеся. Необхідно бути одночасно впертим і обов’язково – гнучким інноватором. Вдаватися до інновацій – це завжди правильне рішення.

Не будьте надмірно категоричними, мисліть гнучко, творчо, нестандартно. А зацикленість на єдиному підході до розв’язання проблеми перешкоджає розвитку такого важливого сьогодні скілу творчого problem solving.

 1. Визначте проблему. Вивчіть всі потенційні причини та з’ясуйте реальну проблему.
 2. Знайдіть якомога більше рішень. Не поспішайте, подумайте та розгляньте всі можливі шляхи розв’язання проблеми.
 3. Розставте пріоритети та складіть план дій. Почніть з одного з можливих рішень і переходьте до іншого, якщо проблема не була розв’язана.

Урок 3. Генерування ідей

Марк Цукерберг – засновник Facebook

«Люди думають, що інновації це просто хороша ідея, але багато хто просто швидко розвиваються та пробують найрізноманітніші речі».

Тестування ідей і швидке виконання проєктів дає багато можливостей виявляти та творчо розв’язувати проблеми, одночасно з’ясовувати, як більш ефективно співпрацювати з іншими. Віддавайте перевагу командній роботі. Думайте про свої слабкості та про те, яких навичок вам не вистачає для генерування ідеї та її реалізації. Визначте цілі проєкту, узгодьте процес і намагайтеся рухатися швидко.

 • Пробуйте що-небудь, навіть якщо результат не є очевидним.
 • Позбавтеся від обмежень традиційного мислення.
 • Тестуйте, тестуйте, тестуйте.

Урок 4. Процес навчання

Ілон Маск – засновник SpaceX і The Boring Company

«Важливо розглядати знання як семантичне дерево: переконайтеся, що ви розумієте фундаментальні принципи — стовбур і великі гілки, а вже потім переходьте до листів деталей».

Розвиток ваших знань – ключ до просування кар’єрними сходами. Але «дірки» у вашому навчанні означатимуть, що ви більш схильні до помилок.

Урок 5. Правильне мислення

Мері Кей Еш – засновниця Mary Kay Cosmetics

«Не обмежуйте себе. Багато людей обмежують себе тим, що, на їхню думку, вони можуть зробити. Ви можете стільки, скільки дозволяє ваш мозок. Пам’ятайте, що ви завжди можете досягти того, у що ви вірите».

Якщо ви обмежуєте себе негативним внутрішнім діалогом, будете менш продуктивні та досягнете менших результатів, ніж потенційно могли б. Боріться зі звичками мозку, які «гальмують» вас, заважають вашій ефективності та перешкоджають вашому успіху.

 • Стримуйте свого внутрішнього критика.
 • Пишайтеся своїми досягненнями.
 • Вірте у себе та свої сили.
 • Візуалізуйте свої цілі та свій успіх.

Успішні люди думають по-іншому. Довіряйте процесу та собі. Багато пробуйте, будьте сміливими у своєму виборі та готовими до ризику. Залишайтеся відданими собі та своїй справі. Не чекайте на можливість, а шукайте її та не втрачайте.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Кращі статті за тиждень – у вас в пошті!

Читайте також