Через карантин, який триває в Україні вже майже шість тижнів, багато компаній переживають складні часи: комусь довелося повністю припинити свою діяльність, хтось був змушений зменшити кількість працівників, дехто урізав виплати співробітникам. У зв’язку з цим чимало українців втратили свою єдину та улюблену роботу. Ринок праці зараз не може похвалитися жвавістю, тому це робить катастрофу від звільнення ще більшою.

Ми зібрали декілька порад, які допоможуть вам пережити втрату роботи у кризовий період та, можливо, частково компенсувати її.

Зберігайте спокій

Втрата джерела доходу у кризовий період – серйозний виклик для кожного. Тож піддатися паніці, коли навколо лише одні невтішні новини, дуже просто. Але зараз важливо зберігати спокій, аби стрес не став причиною прийняття неправильних рішень, фізичних та моральних хвороб, конфліктів у сім’ї. Важливо розуміти, що карантин, криза, епідемія та безробіття – це всього лише етап, який пройде. Потрібно тверезо оцінити свій фінансовий стан та способи його підтримки під час нестабільності.

Зверніться до центру зайнятості

Держава потурбувалася про людей, які втратили роботу під час карантину. Тому зараз спрощена процедура подачі документів до центру зайнятості, виплати по безробіттю призначають вже з першого дня реєстрації вас як безробітного, а санкції через відмову від запропонованої роботи – знімаються. До того ж у ЦЗ вам можуть підібрати роботу, що підходить вам за досвідом, спеціальністю та зарплатнею. Пропонуємо вам ознайомитися з алгоритмом дій після звільнення від фахівця Державної служби зайнятості та юриста.

Шукайте нову роботу

Найкраще пережити втрату роботи допоможе – знайти їй заміну. На ринку праці сьогодні не надто багато вакансій, проте деякі компанії саме зараз потребують працівників. Мова йде не лише про таких необхідних сьогодні кур’єрів та продавців. У нашому матеріалі ви знайдете перспективні вакансії віддаленої роботи, які можуть стати для вас новим стартом. Нова робота – це чудовий спосіб заповнити дірку в бюджеті та зменшити стрес від кризи.

Використовуйте кризу як можливість

Ви завжди хотіли змінити сферу своєї діяльності? Або мріяли про те, як нарешті звільнитеся з роботи і почнете займатися своєю справою, яка вам приноситиме не лише дохід, а й неабияке задоволення? Можливо, саме зараз цей час настав. Адже кризові ситуації дуже часто змушують наш мозок мобілізуватися та почати продукувати геніальні ідеї.

Світ знає чимало історій видатних підприємців, які починалися із втрати роботи. Так, Генрі Форд змушений був покинути «Детройську автомобільну компанію», в якій був співвласником. А через рік він заснував власну компанію «Форд мотор», яку сьогодні знають, мабуть, у кожному куточку планети. Тож згадайте, чим ви мріяли займатися все життя, до чого маєте хист, чим зможете затьмарити конкурентів і відправляйтеся на зустріч вашим мріям.

Відпочивайте

Криза – ресурсовитратна подія в житті кожної людини. Тому під час проживання будь-якої стресової ситуації потрібно дати собі час для відпочинку. Психологи радять зменшити навантаження повсякденними справами, оточити себе приємностями та більше розмовляти з рідними. Саме зараз ви повинні відчувати підтримку, а не винити себе у зменшенні сімейного доходу. Перед тим, як почати вигадувати вигідний вихід із ситуації, що склалася, дайте собі час, щоб пройти через всі стадії усвідомлення кризової події: від заперечення до прийняття.

У період нестабільності найголовніше – не падати духом та пам’ятати, що всі кризи мають тимчасовий характер. Виходьте із зони комфорту, вчіться мислити нестандартно, здобувайте нові навички – співробітники з таким набором якостей завжди залишаться затребуваними на ринку праці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!